drzwi
fot. pexels.com

Wybór odpowiednich drzwi do mieszkania to nie lada wyzwanie. Na rynku wnętrzarskim jest obecnych mnóstwo różnego rodzaju drzwi, a najpopularniejsze z nich to klasyczne otwierane i przesuwne lub przesuwane, tzw. harmonijkowe. Sprawdź, które z nich sprawdzą się lepiej w zależności od typu mieszkania, jego funkcjonalności i wielkości.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/zalety-drzwi-przesuwnych/ 

Drzwi tradycyjne

Klasyczne drzwi sprawdzą się do dużych przestrzeni i przestronnych miejsc. Dobrze prezentują się również wówczas, gdy sufit mieszkania jest nieco wyżej, wtedy nadają przytulności i dobrze wygospodarowują przestrzeń. Dodatkowo, drzwi tradycyjne sprawiają, że pokój, który jest zamknięty nabiera większej prywatności i indywidualności, zatem świetnie sprawdzą się jako drzwi do sypialni, toalety czy oczywiście główne drzwi wejściowe do domu, mieszkania. Drzwiami klasycznymi można urozmaicać mieszkanie – jeśli wybierzemy oryginalne wzory i kolory lub je wyciszać i czynić bardziej klasycznymi – jeśli zdecydujemy się na prostotę.

Drzwi przesuwne

Tego typu drzwi sprawdzą się, podobnie jak drzwi klasyczne, w dużych przestrzeniach. Warto zaznaczyć, że w większych niż przy drzwiach klasycznych – drzwi tradycyjne nie zajmują tak dużo miejsca na ścianie, co przesuwne. Te przesuwne drzwi potrzebują takiej samej przestrzeni na ścianie, ile same mają wymiarów, co w małych mieszkaniach może się nie sprawdzić. W dużych pomieszczeniach natomiast, ten typ drzwi sprawdza się, jako płynne przejście z sypialni do prywatnej toalety lub mini salonu. Wówczas całość mieszkania ma charakter jedności, spójności, ale mimo wszystko są tam wydzielone konkretne pomieszczenia o indywidualnym zastosowaniu.

Drzwi przesuwane, czyli inaczej harmonijkowe

Ten typ drzwi to alternatywa dla drzwi klasycznych i jednocześnie tych przesuwnych. Funkcjonują one w ten sposób, że po zamknięciu nimi pomieszczenia prezentują się jak klasyczne drzwi, a ich otwieranie przypomina drzwi przesuwne, z tym że nie wchodzą one na ścianę, ale mieszczą się w otworze ściennym. Ten typ drzwi idealnie sprawdzi się do małych mieszkań, gdzie zamontowanie klasycznych drzwi może być utrudnione, właśnie ze względu na brak miejsca.

Przeczytaj też: http://www.pbp-bank.pl/od-asystenta-do-szefa-czyli-jak-przejac-firme/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ