Rolety tekstylne do salonu, kuchni i sypialni

0
883

Cudownie komponują się w przestronnych nowoczesnych pomieszczeniach epatujących bielą i silną emisją światła, jak i w komfortowych wnętrzach skandynawskich. Są połączeniem delikatnej elegancji i skuteczności.  Kiedy dodamy do tego zamierzoną przez producenta prostotę obsługi mamy odpowiedź, dlaczego rolety tekstylne z Labony przebojem zdobywają rynki europejskie, budując nowy trend w aranżacjach wnętrz.

Rolety tekstylne w całym domu

Nie ma w tym twierdzeniu krzty przesadny. Rolety tekstylne spełnią pokładane w nich nadzieje, zacieniając kuchnię i salon, zasłaniając okna w łazience oraz skutecznie zaciemniając sypialnię, stając na straży naszego wypoczynku.

W zależności od usytuowania otwory okienne dostarczając światła naturalnego, mogą także być elementem krępującym w przypadku ich wylotu w stronę ulicy. Nie zawsze chcemy odcinać się od świata zewnętrznego, rolety będą stanowić znakomitą barierę przed wścibskimi spojrzeniami, a przy tym przepuszczą wystarczającą ilość promieni słonecznych, by pomieszczenie nic nie traciło ze swego uroku.

Rolety tekstylne, zalety:

 • Konstrukcja rolety, uchwyty i łańcuszek mogą być wykonane z białego plastiku lub z metalu;
 • Zwijanie rolet polega na pociągnięciu łańcuszkiem, w wyniku czego tkanina zacznie się podnosić lub opadać;
 • W zależności od wybranej tkaniny roleta może pełnić funkcję firany lub zasłony;
 • Rolety mogą być wykonane z tkaniny dzień i noc;
 • Możliwy jest montaż bezinwazyjny.

Zdolność zacienienia pomieszczenia zyskuje na wadze w przypadku ekspozycji otworów okiennych na południową i zachodnią stronę. Rolety tekstylne izolują lokatorów przed uciążliwymi promieniami zachodzącego słońca, zapewniając odczuwalny, przyjemny chłód latem.

Rolety tekstylne, dyskretna elegancja

Szeroka paleta barw ułatwia dosłownie każdą kompozycję uwzględniającą styl wyposażenia domu, mieszkania czy nawet lokalu biznesowego.

Od śnieżnej bieli rozjaśniającej i wizualnie powiększającej pomieszczenie, po stonowany beż, będący wyrazem smaku estetycznego, skończywszy na kawowym brązie nadającym pomieszczeniom atmosferę tajemniczości. Wszystko to idealnie wpasowane w powierzchnię okien.

Zamówienie przebiega w sześciu etapach:

 • Wybór rodzaju rolety;
 • Należy podać wymiary i preferowany kolor rolety;
 • Wybór wielkości rury nawojowej;
 • Wybór metody sterowania roletą;
 • Wybór rodzaju zwijania;
 • Decyzja o metodzie montażu.

Ustalając wymiary, warto pamiętać o następujących wytycznych:

 • Szerokość całkowita obejmuje szerokość górnej konstrukcji włącznie z uchwytami bocznymi. Tkanina rolety będzie o około 40 mm (20 mm z każdej strony) węższa niż szerokość górnego profilu włącznie z uchwytami bocznymi.
 • Całkowita wysokość rolety to wysokość rolety włącznie z profilem górnym.

Metoda montażu bezinwazyjnego pozwala wykorzystać specjalnie przygotowane uchwyty, bez konieczności ingerencji w strukturę materiałową ściany lub sufitu. Samodzielny montaż rolety zajmuje około dziesięciu minut.

Rolety tekstylne, konserwacja

Na zwiniętej materii rolety nie kumuluje się kurz ani inne zanieczyszczenia. Po rozłożeniu brud stosunkowo łatwo jest usunąć zwykłą ściereczką nasączoną środkiem czyszczącym. Powinny to docenić gospodynie domowe wykorzystujące rolety tekstylne w kuchni.

W odróżnieniu od innych pomieszczeń kuchnia charakteryzuje się wyższą wilgotnością oraz zwiększoną obecnością cząstek tłuszczu w powietrzu. W tej sytuacji oczywiste jest, że wszelkie tkaniny w rodzaju firan i zasłon nie zdadzą egzaminu.

Już dziś możesz zyskać zupełnie nowe wnętrza. Nie zwlekaj, zadzwoń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ