Rodzaje kubków termicznych. Jaki kubek termiczny wybrać?

0
1502

Za oknami szaro, ponuro, a jedyne na co ma się ochotę przy takiej pogodzie to kubek rozgrzewającej herbaty lub kawy. Rano nie zawsze ma się czas na solidną dawkę gorącego napoju, dlatego idealnym rozwiązaniem podczas porannego pośpiechu wydaje się być kubek termiczny. Wybór kubka termicznego wcale nie należy do najprostszych decyzji, ponieważ utrzymywanie właściwej temperatury w środku naczynia zależne jest od wielu czynników. Jaki kubek termiczny wybrać? Jakie rodzaje kubków termicznych spotkasz na sklepowych półkach? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule

Z czego powinien być wykonany kubek termiczny?

Materiał, z którego wykonany powinien być twój kubek zależy w głównej mierze od tego, czego oczekujesz. Wybór odpowiedniego materiału jest bardzo istotny, ponieważ często tworzywo, z którego jest wykonany kubek wpływa na jakość napoju, który w nim posiadasz. Decydując się na stalowe kubki termiczne możesz mieć pewność, że kawa czy herbata, którą wlejesz do środka naczynia nie zostanie przesiąknięta obcymi zapachami czy smakami poprzednich napojów. Może wydawać się to drobnostką, ale nikt nie chciałby raczyć się kawą o aromacie wczorajszej herbaty. Dla tych, którzy najbardziej cenią sobie wygląd kubka najlepszym rozwiązaniem będzie kubek ceramiczny, wśród których dominują efektowne wzory i kolory.

Na co zwrócić uwagę?

Podstawową funkcjonalnością kubka termicznego jest utrzymywanie temperatury przechowywanych w nim napojów, zarówno ciepłych jak i zimnych. Co warto wiedzieć to fakt, że im mniejszy kubek termiczny tym słabiej trzyma on temperaturę cieczy. Kolejną ważną rzeczą jest zwrócenie uwagi na szczelność naczynia. Porządny i dobry kubek termiczny nie powinien przeciekać ani tym bardziej doprowadzać do rozlewania się zawartości po plecaku czy torebce.

Na rynku jednym z najczęstszych rozwiązań zabezpieczających napój przed rozlewaniem się jest gumowa pokrywka. Wygodną opcją jest również zastosowanie przycisku na pokrywce, dzięki któremu kontrolujemy otwieranie i zamykanie kubka poprzez otwór. Pojemność kubka także wpływa na jego użytkowanie, dlatego dostosuj jego wielkość do własnych potrzeb. Asortyment kubków jest na tyle szeroki, że dostępnych pojemności jest wiele i z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Lubisz długie, jesienne spacery lub wypady zimą w góry? Zastanów się nad większym kubkiem, bo z pewnością ciepły napój przyda ci się i to w dużych ilościach. Sprawdź w tym celu ofertę „na chłodne dni” od sklepu Home and Passion, w którym znajdziesz kubki termiczne, termosy oraz mnóstwo innych ciekawych wyrobów porcelanowych.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Wybierając kubek termiczny kieruj się powyższymi wskazówkami tj. materiałem wykonania, szczelnością i pojemnością. Nie zapominaj jednak o ostatnim aspekcie – wyglądzie! Możesz mieć superszczelny kubek, z najlepszego tworzywa, ale co, jeśli ci się nie podoba? Estetyka jest bardzo ważna, to ona będzie sprawiać, że będziesz mieć ochotę często korzystać ze swojego kubka i zabierać go ze sobą do szkoły, pracy i na wycieczki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ