Tarasy na Śląsku

Właściwie zaprojektowany i wykonany taras to strefa do wypoczynku nie tylko latem. Nawet w zimowe dni przy odpowiedniej aranżacji taras może być miejscem relaksu. Jakie tarasy podobają się mieszkańcom Chorzowa i okolic? 

Dwa wyjątkowe tarasy z deski kompozytowej Twinson w Chorzowie

Deski kompozytowe Twinson coraz częściej wybierane są przez klientów, którzy są urzeczeni ich naturalnym, zbliżonym do drewna wyglądem, ale stawiają też na długowieczność i łatwość w utrzymaniu. Ten typ budulca jest przez niektórych ceniony za charakterystyczny proces starzenia, który polega na zmianie barwy na o ton jaśniejszą, a nie o ton ciemniejszą, jak ma to zwykle miejsce w przypadku desek drewnianych. Oczywiście ten proces odbywa się tylko do momentu aklimatyzacji desek kompozytowych, później kolor się stabilizuje i pozostaje niezmienny. Poza tym kompozyt Twinson inaczej niż deska drewniana na pewno się nie wypaczy i nie pęknie. Nie wymaga także dodatkowej obróbki podczas montażu. Te wszystkie zalety dostrzegli właściciele jednego z malowniczo usytuowanych domów jednorodzinnych poza centrum Chorzowa. Do wykonania dwóch tarasów na tej posesji wybrano deskę Twinson w kolorze orzech włoski (w katalogu producenta to numer 522). Prace montażowe desek na tarasie rozpoczęto 10 dni po wykonaniu betonowych słupków montażowych. Pierwszy taras wykonano w kształcie prostokąta, aby wychodziły na niego drzwi tarasowe oraz jedno okno. Drugi mini taras wykonano w formie wejścia frontowego do domu. Takie ciekawe zastosowanie desek tarasowych z powodzeniem zastąpiło kamienne schodki, nadając budynkowi charakteru. 

Druga z chorzowskich realizacji z deską Twinson w roli głównej to duży taras w kształcie litery “L”, na który wyjść można z trzech potężnych, szklanych drzwi tarasowych. Wybrany przez właścicieli kolor deski Twinson, musiał pasować do elewacji, dlatego zdecydowano się na kolor szary (509). Realizację rozpoczęto od przygotowania podłoża i postawienia betonowych filarów, po czym nastąpiło ułożenie konstrukcji nośnej pod deski układane drobnym ryflem ku górze. Krawędź tarasu wykończono listwą typu “F” w pięknym, srebrnym kolorze. 

120 metrów kwadratowych relaksu

Wpisując w wyszukiwarkę “tarasy Chorzów” znajdziemy mnóstwo udanych realizacji tarasów przy domach jednorodzinnych parterowych i piętrowych, a także bliźniakach. Jednak także w okolicznych miejscowościach znaleźć można interesujące realizacje. Przykładowo, w oddalonym o niespełna 17 kilometrów Mikołowie firma Ideagarden zrealizowała prawdziwy projekt z rozmachem, czyli taras o powierzchni 120 metrów kwadratowych, wykonany z drewna egzotycznego Garapa. Ciężkie drewno Garapa patynuje na kolor jasnobrązowy, zaś jego wyjątkowy charakter podkreśla niepowtarzalne usłojenie. Właściciele domu w Mikołowie zaplanowali taras w kształcie litery “L”, którego konstrukcję zbudowano na betonowych słupach, a deski o profilu 25×145 mm ułożono drobnym ryflem ku górze. Uzyskano w ten sposób piękne uzupełnienie dla jasnej elewacji budynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ