Prysznic z głębokim brodzikiem

Podstawowy dylemat związany z zakupem kabiny prysznicowej jest niemal zawsze ten sam – jaką wybrać głębokość brodzika? Wbrew pozorom, jest to bardzo ważna sprawa, która ma wpływ nie tylko na użyteczność danej kabiny, ale również na jej względy estetyczne. Poniżej podpowiemy nieco więcej na ten temat. Dowiesz się – kiedy i dlaczego warto wybierać kabiny z głębokim prysznicem oraz w czym tkwi ich wyjątkowa siła.

Kabina prysznicowa z głębokim brodzikiem – do twojej łazienki

Dany brodzik prysznicowy można uznać za głęboki, jeśli jego wysokość wynosi oko 30 cm lub nawet więcej. Brodzik taki jest dedykowane do łazienek dużych rozmiarów oraz tych, w których jest wystarczająco dużo wolnej przestrzeni. Brodzik głęboki jest zazwyczaj stosunkowo łatwy w montażu, a znajdujący się pod nim syfon oraz odpływ są bezpieczne i izolowane od potencjalnych czynników szkodliwych.

Brodziki głębokie są najczęściej wykonane z akrylu. Ten wytrzymały materiał jest idealny do wykonywania urządzeń sanitarnych. Jest odporny na działanie wilgoci, zadrapania, wielokrotne czyszczenie. Nawet po polerowaniu specjalnym proszkiem, powierzchnia akrylu pozostaje niemalże nienaruszona. W przypadku brodzików głębokich akryl jest o tyle dobrym wyborem, że jest to materiał lekki. Tym samym, brodziki dużych rozmiarów nie są ciężkie – z łatwością przetransportujesz je we własnym zakresie.

Brodziki do zadań specjalnych – czyli brodziki głębokie

Brodziki głębokie są zdecydowanie częściej wybierane przez rodziny, osoby w wieku dojrzałym i tych, dla których liczą się względy praktyczne. Dlaczego? Przede wszystkim – głęboki brodzik ma bardzo szerokie zastosowanie, które wykracza poza typowe funkcje prysznica.

Zacznijmy od tego, że w brodziku głębokim możesz z łatwością wykąpać swoje dziecko (szczególnie niemowlę, lub w wieku poniżej 3 lat), a także swojego psiaka. Ponadto, w brodzikach głębokich z łatwością wykonasz pranie ręczne, pranie wstępne, lub przeprowadzisz inne, wybrane czynności myjące.

Warto też zwrócić uwagę na seniorów i osoby o obniżonej możliwości poruszania się. W ich przypadku dostęp do głębokiego brodzika może być dużym ułatwieniem w czasie codziennego zażywania kąpieli. Ponadto, w kabinach o głębokim brodziku, jest wystarczająco miejsca do zamontowania specjalnych urządzeń i akcesoriów pomocniczych. Chodzi przede wszystkim o rozkładane siedzisko, pozwalające na zażywanie kąpieli w pozycji siedzącej, a także na uchwyty pozwalające na przytrzymywanie się w czasie wchodzenia i wychodzenia z kabiny.

Jeśli interesuje cię kabina prysznicowa głęboki brodzik jest opcją wartą rozważenia. Szczególnie popularne są brodziki głębokie na planie kwadratu, prostokąta i okręgu. Znajdziesz też brodziki dedykowane do montażu przy ścianie oraz w kątach. Wybór brodzika o odpowiednim kształcie pozwoli ci zaoszczędzić na wolnej przestrzeni, która w wielu łazienkach jest tak cenna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ