Łańcuchy rolkowe – czym są i jak je wykorzystać?

Łańcuch to szereg ogniw, które są ze sobą połączone przegubowo. Istnieją różne rodzaje łańcuchów, większość z nich wykorzystywana jest w maszynach i różnych urządzeniach. Ważne jest, aby wszystkie łańcuchy działały bezawaryjnie oraz były ergonomiczne. Jednym z rodzajów łańcuchów są łańcuchy rolkowe.

Wszystkie łańcuchy, niezależnie od rodzaju, powinny spełniać następujące wymagania: nie mogą się wydłużać w trakcie pracy maszyny, a także muszą być odporne na warunki pogodowe. Powinny też być łatwe w montowaniu oraz konserwacji. Wszystkie te cechy mają zapewnić niezawodność i trwałość urządzeń przemysłowych.

W łańcuchach rolkowych są zastosowane, jak sama nazwa wskazuje, rolki osadzone na sworzniach (najczęściej jest to walec wykonany ze stali, mosiądzu lub aluminium). Łańcuchy rolkowe cechuje bardzo duża wytrzymałość oraz trwałość, a co za tym idzie mniejsza awaryjność. Łańcuchy te dzielimy na jedno lub dwurzędowe, oraz na typ A i B. Ten drugi podział odpowiada różnym rozmiarom łańcuchów rolkowych. Ze względu na ich trwałość i wytrzymałość są one stosowane w najbardziej wymagających warunkach, czyli w przemyśle samochodowym, spożywczym, rolnictwie, przy budowie maszyn, drukarstwie oraz przy produkcji opakowań.

„Typ A łańcuchów rolkowych różni się od typu B wymiarami, z uwagi na zastosowanie grubszych płytek łańcucha oraz większych rolek, a to powoduje znaczne zwiększenie ich wytrzymałości” – Janus.com.pl

Łańcuchy rolkowe firmy Janus

Jedną z wiodących na polskim rynku firm, zajmujących się produkcją między innymi łańcuchów rolkowych, jest firma Janus. Jest to przedsiębiorstwo, które rozpoczęło swoją działalność w 1980 roku i ma już na swoim koncie szereg różnych inwestycji. Dzięki najwyższej jakości wykorzystywanej stali i dobrze wykwalifikowanej kadrze, mogą zaoferować bardzo dobre jakościowo łańcuchy różnego typu. Firma Janus wykonuje także indywidualne zamówienia dostosowane do potrzeb kontrahenta. Wszystkie oferowane produkty są wykonywane ze specjalnym uwzględnieniem najważniejszych, obecnie obowiązujących norm Unii Europejskiej.

Łańcuchy rolkowe

Łańcuchy rolkowe napędowe

Firma Janus jest także głównym producentem napędowych łańcuchów rolkowych. Są one bardzo wytrzymałe, dzięki czemu mogą  pracować na bardzo wysokich obrotach. Tak jak wszystkie produkty przedsiębiorstwa, także i te produkty są wykonane na najwyższym poziomie, z najlepszych jakościowo materiałów i z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Dzięki temu zamawiany produkt będzie zgodny z oczekiwaniami klientów. W ofercie firmy znajdują się napędowe łańcuchy SOLID z wydłużonymi sworzniami dwustronne oraz jednostronne, łańcuchy ze specjalną płytką prostą z jednym lub dwoma otworami, które są stosowane w maszynach sortowniczych. Wszystkie produkty są poddawane obróbce cieplnej, co pozwala uzyskać najwyższą trwałość produktów. Nad całym procesem produkcji czuwa Dział Kontroli Jakości firmy, powołany specjalnie do tego, aby klienci byli pewni, że otrzymane produkty są niezawodne.

Dowiedz się więcej: janus.com.pl

JANUS Sp. z o.o., ul. Grzybowa 1, 41-200 Sosnowiec. kom: +48 664 760 845.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPanele winylowe
Następny artykułCzy istnieje najlepszy proszek do prania?
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ