O czym poza WC musisz pomyśleć podczas organizowania imprez w plenerze?

Nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa, ale także sanitariatów jest obowiązkiem organizatora imprez. Nie tylko masowych. W końcu organizując plenerowe spotkanie firmowe, też należy pomyśleć o węźle sanitarnym, który nie zawsze jest dostępny w parkach czy lasach.

Jak sprawnie przeprowadzić wynajem WC?

Niektóre firmy specjalizują się wyłącznie w wynajmie toalet na budowy, inni mają znacznie szerszy zakres działania jak WC Serwis i to właśnie z ich usług najwygodniej będzie skorzystać. Wynajem jest prosty, wybieramy urządzenia, określamy czas i miejsce dostawy, podpisujemy umowę i o nic więcej nie musimy się martwić. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących ilości WC na określoną liczbę uczestników imprezy czy ulokowania toalet już na miejscu – zawsze możemy liczyć na fachowe porady obsługi. Jak jednak wybrać zarówno typ toalet jak i sprzęty dodatkowe, które mogą na imprezie się przydać?

WC tylko z umywalką

Oczywiście można wynająć toaletę, w której znajduje się wyłącznie muszla, ale to rozwiązanie, które wymusza dodatkowe zorganizowanie umywalek na zewnątrz. To jest naturalnie możliwe, ale może okazać się kłopotliwe np. podczas deszczu. Musimy pomyśleć wcześniej, czy umywalki polowe można zadaszyć w taki sposób, by skapujący z dachu deszcz, nie zrobił uniemożliwiającej korzystanie z umywalek kałuży. Znacznie łatwiej będzie zdecydować się na wynajem toalet o podwyższonym standardzie, gdzie umywalka jest w środku kabiny.

Przenośne toalety nie muszą odstraszać

Wiele osób ma awersje do toalet mobilnych. Wszystko przez to, że zlokalizowane w przestrzeni publicznej toalety nie zawsze są odpowiednio często przez zarządców opróżniane i serwisowane. Ustawione w pełnym słońcu na parkingach przy drogach szybkiego ruchu czy w parkach toalety bez właściwego serwisu szybko się niszczą i na pewno nie zachęcają, by z nich skorzystać. Dlatego, jeśli zależy nam na organizacji imprezy, która spełni oczekiwania uczestników, także toalety powinny być na poziomie.

W przypadku toalet bez podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej mamy wybór pomiędzy kabinami standardowymi a tymi luksusowymi. W tych drugich poza lepszą jakością materiałów znajdują się też obowiązkowo: umywalka, dwa niezależne systemy wentylacji, kosz na śmieci, podajniki na papier toaletowy i ręcznik papierowy. W luksusowych kabinach poza wykonaniem muszli ze stali szlachetnej, znajdziemy także podajnik wkładek higienicznych, lustro czy system automatycznie spłukujący.

Maksymalny komfort gości

Imprezy plenerowe rzadko kończą się w ciągu dnia, więc problemem może być po pierwsze trafienie do toalet, a po drugie skorzystanie z nich bez zewnętrznego źródła światła. Pierwszy problem rozwiązuje zamontowanie solarnych lamp ogrodowych oraz odpowiednie rozmieszczenie strzałek (takich jak ewakuacyjne) prowadzących do sanitariatów. Jeśli zaś chodzi o oświetlenie wewnątrz kabiny, te bardziej luksusowe toalety mają wbudowany akumulator słoneczny, co ułatwi gościom korzystanie z toalety. Warto pamiętać, że alternatywą dla wolnostojących toalet są przyczepy, które w niektórych przypadkach znacznie lepiej się sprawdzą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ