instalacji anteny

Przez długi czas telewizja w naszym kraju była jedynie telewizją analogową. To powodowało dużo problemów nie tylko z jej jakością, ale także odbiorem. Na szczęście od jakiegoś czasu przeszliśmy na naziemną telewizję cyfrową, w tak zwanym systemie DVB-T. Sprawia to, że praktycznie każdy obywatel naszego kraju ma dostęp do bardzo wielu (około trzydziestu) kanałów nadawanych tą drogą, większość z nich jest w jakości Full HD, a do ich odbierania wystarczy tylko odpowiednia antena oraz telewizor z tunerem DVB-T. Praktycznie każdy telewizor sprzedawany od kilku lat na naszym rynku ma taki tuner wbudowany, ale nawet jeżeli nie, zawsze można kupić zewnętrzny tuner w postaci małej skrzyneczki, podłączanej do starszego odbiornika.

O ile z zainstalowaniem i ustawieniem, a także skonfigurowaniem telewizji DVB-T osoba młoda nie będzie miała żadnego problemu, o tyle dla osoby starszej jest to często czarna magia. Niby są poradniki jak to zrobić, ale często nie opisują one wszelkich ewentualności i problemów, na jakie możemy natrafić. Jeżeli więc kompletnie się na tym nie znamy, a chcemy w końcu mieć dostęp do dużej ilości darmowych kanałów telewizyjnych, nadawanych w systemie naziemnej telewizji cyfrowej, warto jest skorzystać z usług firmy, która oferuje profesjonalny montaż anten we Wrocławiu.

Taka firma, oprócz samego montażu, pomoże dobrać odpowiedni model anteny oraz miejsce do jej zainstalowania. Anteny są bardzo różne, o różnej mocy i różnej wielkości. Są anteny wewnętrzne (przeznaczone dla ludzi, którzy mieszkają do kilkunastu kilometrów od nadajnika) oraz anteny zewnętrzne, które montuje się za oknem lub na balkonie, na wysięgniku. Taka firma, która oferuje serwis i ustawianie anten SAT i DVB-T nie tylko więc wybierze typ anteny, który jest optymalny w naszym przypadku, ale dobierze jej optymalne ustawienie względem nadajników.

Problem dotyczy między innymi tego, że mamy jakby 3 platformy MUX i na każdej jest kilka kanałów. Gdy źle ustawimy antenę, to może ona dobrze odbierać przykładowo kanały z MUX2, średnio (z zakłóceniami) z MUX1 oraz w ogóle nie odbierać MUX3. Firma pod adresem internetowym montaz-anten-wroclaw.com dobierze taką lokalizację, kierunek i nachylenie anteny, by moc sygnału była maksymalna dla wszystkich trzech platform MUX.

Taka firma potem może pomóc także w wyszukiwaniu już kanałów przez system automatycznego strojenia telewizora, bo to też nie każdy ogarnia (a szczególnie właśnie ludzie starsi) oraz poustawiać ulubione kanały na odpowiednich pozycjach.

Przeczytaj też: Montaż anteny satelitarnej

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ