Najważniejsze wydarzenia branży tekstylnej w Polsce

Targi tekstyliów to imprezy, które każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Udział w nich biorą producenci, dystrybutorzy oraz osoby zajmujące się modą, przemysłem odzieżowym, obuwniczym, tekstyliami domowymi, maszynami oraz technologią związaną z produkcją tkanin. Targi odbywają się w Poznaniu, Warszawie oraz Łodzi i mają charakter typowo biznesowy. Z tego powodu, dla każdego, kto pracuje w branży są wspaniałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat najnowszych trendów, a także zaprezentowania swoich usług szerszemu gronu potencjalnych klientów.

Słynne targi poznańskie

Tradycja organizacji Międzynarodowych Targów Poznańskich sięga lat 20. ubiegłego stulecia. I Targ Poznański odbył się w 1921 roku i miał charakter wystawienniczy. Ekspozycje o charakterze międzynarodowym rozpoczęto organizować cztery lata później, czyli w 1925 roku. Od 1927 roku natomiast zarówno miejsce, jak i cała impreza zostały wpisane do tzw. Związku Targów Międzynarodowych. Co ciekawe, na potrzeby organizacji imprez, które już w 1917 roku odbywały się na terenie Niemiec, wzniesiono specjalny budynek handlowo-wystawienniczy. Jego projektantem był znany w owym czasie, wybitny niemiecki architekt Hans Poelzing. Budynek stoi do dziś i jest znany jako: „Wieża Górnośląska”.

Współcześnie w ramach Targów Poznańskich organizowanych jest około 100 imprez – wszystkie o charakterze biznesowym. Ekspozycja pokazywana jest w 16 pawilonach, ponad 80 centrach konferencyjnych oraz na przestrzeni otwartej, w sumie na terenie o powierzchni 140 tys. m². Rok rocznie, w czasie targów swoje wyroby oraz osiągnięcia są prezentowane przez około 10 tys. wydawców z kraju i z zagranicy.

Jednym z takich wydarzeń są “Targi Mody Poznań” – popularna impreza związana z branżą tekstylną nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wydarzenie jest organizowane cyklicznie, dwa razy do roku. W targach udział bierze ponad 500 firm oraz marek z całego świata. Podczas Targów Mody w Poznaniu można poznać najnowsze trendy obowiązujące na rynku odzieżowym, obuwniczym, galanteryjnym czy tzw. dodatków odzieżowych. Szczególne miejsce podczas każdej edycji wydarzenia zajmuje prezentacja produktów oraz marek, które zostały wyróżnione znakiem Polska Moda. Najbliższe targi odbędą się już końcem tego miesiąca, czyli w dniach 29-31 sierpnia!

Oprócz Targów Mody, w Poznaniu mają miejsce także inne wydarzenia związane z rynkiem tekstylnym, m.in.:

Arena Design (impreza skierowana do producentów oraz projektantów wszelkich nowoczesnych rozwiązań wprowadzanych w świecie designu), BTS (impreza skupiona na wyrobach ze skóry),  Home Decor (targi dekoracji wnętrz), Fast Fashion (salon odzieży i dodatków), czy Tex Style (prezentacja komponentów dla przemysłu odzieżowego).

Fast Textile – branżowa impreza w Warszawie

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile to wydarzenie, która bardzo szybko zyskało charakter międzynarodowy. Dziś cieszy się dużym zainteresowaniem m.in. ze względu na ilość producentów tkanin, którzy oferują kompleksową ofertę dla osób zajmujących się produkcją obuwia, odzieży, dekoracji, a także wyposażenia wnętrz (w ubiegłym roku dokonano rejestracji ponad 200 wystawców oraz kilku tysięcy klientów). Specjalnie na to wydarzenie przygotowywane są strefy branżowe takie jak: tkaniny/dzianiny, akcesoria/dodatki, przędza, maszyny, usługi czy tekstylia domowe. Targom towarzyszą prelekcje, wykłady oraz panele dyskusyjne. W tym roku Fast Textile planowane jest na 17-19 listopada. Warto wspomnieć o tym, że targi Fast Textile nie są jedynym wydarzeniem związanym z branżą tekstylną, które odbędzie się w tym roku. Na wrzesień planowana jest 9 edycja targów Interior Design Forum.

Łódź – miasto mody

„Międzynarodowe Targi Łódzkie” to spółka, która powstała w 1989 roku po sukcesie organizowanych od 1987 roku Międzynarodowych Targów Odzieży, Tkanin, Dziewiarstwa i Wyrobów Tekstylnych „Interfashion”. Współcześnie spółka miejska Łodzi specjalizuje się w organizowaniu branżowych wystaw, konkursów oraz innych imprez, nie tylko tych związanych z rynkiem tekstylnym. Wydarzenia organizowane są na terenie Centrum Wystawienniczo-Handlowego Expo-Łódź o imponujące powierzchni ponad 2 ha.

Na szczególną uwagę zasługują takie targi rynku tekstyliów jak:

  • Techconfex – targi maszyn, technologii oraz surowców przeznaczonych do produkcji odzieży, tapicerki oraz konfekcji technicznej. W kwietniowej edycji tego wydarzenia udział wzięło ponad 60 firm oraz marek.
  • Targi Technicznych Wyrobów Włókienniczych – wydarzenie skierowane do przedstawicieli branży włókienniczej w Polsce. Podczas targów prezentowane są innowacyjne rozwiązania wykorzystywane przez producentów oraz dystrybutorów branży włókienniczej. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie miała miejsce w dniach 12-13 października.
  • Fashionphilosophy Fashion Week Polska – ważne wydarzenie w kalendarzu osób interesujących się modą i tekstyliami. W trakcie 14 edycji można było zobaczyć ponad 30 kolekcji z propozycjami na sezon jesień/zima, wystawę projektów Gianni Versace, nawiązać kontakty biznesowe, wziąć udział w szkoleniach czy też zaopatrzyć się w tzw. Showroomie.
  • Szwalnia. Tylko dla profesjonalistów – impreza dla przedstawicieli branży tekstylnej, automotive, meblarskiej. Wydarzeniu towarzyszą pokazy, konsultacje i seminaria.

Firma Top Haus, jak producent tekstyliów domowych żywo interesuje się najnowszymi zmianami zachodzącymi w branży tekstylnej. Udział w takich wydarzeniach jak arena Design, MEBLE POLSKA czy targi Home Decor było wspaniałą okazją do zdobycia wielu cennych doświadczeń, zaczerpnięcia inspiracji, a tym samym utrzymania wysokiej jakości swoich produktów oraz przedstawienia ich szerszemu gronu osób. Wszystkich zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas tekstyliami do kuchni, łazienki czy sypialni, a także akcesoriami dla zwierząt. Jako producent kołder, poduszek pikowanych, ochraniaczy na materac czy prześcieradeł oferujemy najlepszej jakości tekstylia w przystępnych cenach.

targi

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ