Moskitiery na okna dachowe

W ciepłe dni okna mogą być otwarte niemal cały czas. Nie ma nic lepszego niż powiew świeżego powietrza o poranku, pachnącego kwiatami i drzewami. Jednak w tym czasie mogą przedostawać się do naszego domu nieproszeni goście, którzy potrafią uprzykrzyć życie. Mowa oczywiście o owadach. Muchy, osy, komary stanowią zmorę dla każdego domownika, ponieważ trudno ich się pozbyć z mieszkania. Rozwiązaniem tego problemu są oczywiście moskitiery na okna dachowe.

Co to są moskitiery na okna dachowe?

Najprościej rzecz ujmując moskitiery to specjalne siatki zakładane na okna, które skutecznie chronią przed przedostawaniem się owadów do domu. Zapewniają przy tym dopływ zawsze świeżego powietrza. Gęsto ułożone oczka nie pozwalają na wtargnięcie nawet bardzo małym intruzom. Warto zastanowić się nad wyborem dobrej moskitiery na okna dachowe. Jej konstrukcja powinna być solidna i trwała. Moskitiery marki VELUX wykonane są z przezroczystej siatki z odpornego włókna szklanego, którą można wygodnie schować w eleganckiej kasecie. Obsługuje się ją manualnie, przesuwając w górę lub w dół po bocznych prowadnicach, zapewniających niezwykłą płynność.

Główne korzyści z moskitier dachowych

Mieszkając w pobliżu roślinności mamy do czynienia ze zwiększoną liczbą pająków, które chętnie zamieszkają w kątach naszego domu. Pozbywanie się ich jest dla wielu osób raczej niemiłym doświadczeniem. Dzięki otwartym na oścież oknom lub nawet pozostawionym małym lukom możemy mieć pewność, że prędzej czy później do wnętrza dostanie się jakiś zagubiony pajęczak. Dlatego właśnie idealnym rozwiązaniem jest montaż moskitier okiennych, które znakomicie spełniają swoje funkcje zarówno latem, jak i w chłodniejszych porach roku podczas wietrzenia wnętrza. Insekty szukają wówczas ciepłego schronienia.  

Szczególnie w przypadku okien na dachu możemy mieć problem z przedostawaniem się os i pszczół. Dachy to dobre miejsca na gniazda tych owadów. Zapewniają im duże bezpieczeństwo, ale jednocześnie dyskomfort domowników. Moskitiery na okna dachowe w pełni rozwiązują ten problem. Dzięki nim możemy ustrzec nasze dzieci i siebie przed przykrymi konsekwencjami użądlenia. Jednak moskitiery są nie tylko dobrym zabezpieczeniem przed owadami, ale również pyłkami, liśćmi i innymi fragmentami roślin, które mogą osadzać się na dachu i wpadać przez okna. Sprzątanie ich może być dla mieszkańców dokuczliwe. Moskitiery na okna dachowe dzięki dobrym materiałom pozwalają na łatwe i szybkie czyszczenie.

Moskitiery do każdego wnętrza

Czasami wstrzymujemy się przed zakupem moskitier na okna dachowe ze względu na nieestetyczny wygląd. Jednak wybór odpowiedniej moskitiery rozwiąże ten problem. Gęsto ułożone oczka nie tylko idealnie spełniają swoją funkcję, ale również nie rzucają się w oczy przy dobrym projekcie siatki. Niezależnie czy aranżacja wnętrza wpisuje się w klasyczne czy nowoczesne trendy, moskitiery na okna dachowe nie popsują efektu końcowego.  Przezroczysta siateczka jest praktycznie niewidoczna, zapewniając dobry widok na otoczenie domu lub mieszkania. Ponadto zapewnia przedostawanie się odpowiedniej ilości światła i powietrza o każdej porze roku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł5 faktów o higienie rąk – nie tylko w kuchni
Następny artykułUmywalka liniger
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ