Modne i stylowe dekoracje ścienne

Ściany są nie tylko jednym z głównych elementów architektury każdego pomieszczenia, można je także uznać za kluczowe “powierzchnie” aranżacyjne – wygląd ścian determinuje odbiór estetyczny całego pokoju, przedpokoju, gabinetu, biura czy kawiarni, dlatego warto poświęcić mu nieco uwagi. Aby odmienić wygląd ścian, nie trzeba ich przemalowywać czy nakładać tapety – zmiany mogą być mniejsze, co nie oznacza – niezauważalne. Spektakularny efekt osiągniemy np. za pomocą nowoczesnego plakatu.

Klasyka w nowym wydaniu

Plakat jest szczególną formą artystycznego przekazu. Sztuka plakatu rozwija się dynamicznie od przełomu XIX i XX w., choć pierwsze formy plakatu spotkać można już na przełomie wieków XVII i XVIII. 

Plakat w XX w. zyskał swój indywidualny wyraz jako jedna z istotniejszych form plastycznych. Wiek XXI natomiast rozpowszechnił plakat – również jako jeden z popularniejszych elementów dekoracyjnych w aranżacji wnętrz.

Rozwój technik poligraficznych przyczynił się do spopularyzowania plakatu. W połączeniu z najmodniejszym dziś stylem w wystroju wnętrz – minimalizmem – plakat daje wyjątkowy efekt – łatwy do osiągnięcia w każdym miejscu.

W formule plakatu świetnie prezentują się nie tylko wzory proste i nowoczesne (np. grafika i napisy), ale również reprodukcje obrazów wielkich twórców, takich jak Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh czy Jan Matejko.

Mogą one stanowić inspirujący “kontrapunkt” stylistyczny, np. w salonie urządzonym w stylu industrialnym czy skandynawskim.

Podobnie interesujący efekt uzyskamy, decydując się na zakup plakatu przedstawiającego szkice graficzne, mapy lub plany miast. Rysowane grubszą lub cieńszą kreską, stylizowane na starodawne ryciny, utrzymane w ascetycznej, czarno-białej kolorystyce – prezentują się doskonale np. na białej ścianie, w otoczeniu minimalistycznych mebli i nowoczesnego oświetlenia.

Te i wiele innych plakatów, w różnych rozmiarach i kolorach, oferuje sklep z plakatami Scandi Poster. W bogatych katalogach sklepu znajdziemy zarówno klasykę w nowym wydaniu, jak i wzory nowoczesne. Możemy też zamówić plakaty własnego projektu.

Siła minimalizmu

Plakaty zawsze kojarzyły się z twórczym “skrótem” i siłą symbolu. Te cechy wpasowują się idealnie w modny dziś minimalizm w wystroju wnętrz – trudno się więc dziwić, że są bardzo popularne.

Trend ten rośnie w siłę również dlatego, że przybywa ciekawych propozycji – motywów i wzorów utrzymanych w różnej stylistyce. Uwagę przykuwają zarówno plakaty czarno-białe, pastelowe, jak i “wibrujące” żywą kolorystyką, która ożywi np. zbyt chłodne wnętrze, zdominowane przez biel i szarość.

Plakaty świetnie prezentują się samodzielnie (w Scandi Poster możemy zamówić plakaty w różnych rozmiarach), jak i w zestawach – np. dwóch plakatów, z motywami z tej samej kolekcji.

Siłą współczesnych plakatów jest nie tylko różnorodność tematyczna, dzięki której możemy z łatwością dopasować je np. do salonów, pokoi dziecięcych, sypialni, kuchni, łazienek czy też biur, kawiarni, restauracji, szkół, bibliotek, ale również wysoka jakość wykonania.

Plakaty drukowane są na najlepszym papierze (np. satynowym), a sam druk zapewnia również perfekcyjne odwzorowanie każdego szczegółu wzoru, nawet jeśli zamówimy plakat ponadstandardowo dużych rozmiarów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ