Mieszkanie w bloku - jak je wyciszyć?

Mieszkanie to nasz azyl, w którym spędzamy wolny czas i odpoczywamy po trudach pracy. Czasem utrudniają to nam nasi sąsiedzi (przez głośne słuchanie muzyki lub krzyki i kłótnie), jednak są skuteczne sposoby na wyciszenie mieszkania w bloku. Pozwoli to na osiągniecie upragnionego spokoju i możliwość pełnego relaksu w otoczeniu ciszy.

Na początku określmy jednak cel, czy zależy nam na wygłuszeniu czy wytłumieniu dźwięków. Wygłuszenie to odizolowanie od dźwięków z zewnątrz. Wytłumienie to niejako „opanowanie” dźwięku rozchodzącego się po całym pomieszczeniu. Drugie jest o wiele prostsze do osiągnięcia.
Jakie są najbardziej sprawdzone sposoby na wyciszenie mieszkania?

Przede wszystkim warto sięgnąć po artukuły takie jak szeroko dostępne na rynku maty i ekrany akustyczne. Maty pomogą w wyciszeniu mieszkania i są łatwe w montażu. Kupujemy je jako gotowe materiały, które kładzie się na podłogę i ściany. Jest to jednak rozwiązanie dość drogie, więc wciąż stosunkowo rzadko stosowane. O wiele tańsze i szybkie w montażu są ekrany akustyczne, jednak ich montaż może nastręczać nam pewne kłopoty. Montujemy je bowiem w ścianie, decydując się na ten krok musimy pamiętać, że materiał ten zostanie zamontowany na stałe. Trzeba więc zainwestować w wełnę mineralną o odpowiednich właściwościach i rozmiarze.

Wybrane materiały wyciszające muszą przede wszystkim zostać poprawnie zamontowane. Inaczej może to okazać się to zupełnie bezskuteczne i nie będzie zatrzymywać niepożądanych dźwięków dochodzących z zewnątrz. Przy okazji możemy zainwestować w artykuły dekoracyjne, które także wpływają na wyciszenie mieszkania. Zasłony wykonane z grubego materiału, duża liczba poduszek dekoracyjnych – to wszystko potrafi zdziałać w tej materii cuda.

Istnieje wiele metod na wyciszenie i wygłuszenie w naszym mieszkaniu denerwujących nas dźwięków, dochodzących z zewnątrz lub od sąsiadów. Dzięki ich zastosowaniu uda nam osiągnąć upragniony spokój, a nasz dom czy mieszkanie stanie się prawdziwą oazą spokoju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCiekawe gadżety w kuchni
Następny artykułJak udekorować ścianę?
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ