Jak udekorować ścianę?

Dekoracje ścienne mogą odmienić nasze pomieszczenie. Taka metamorfoza jest niedroga i szybka, a wszystko co nas ogranicza to wyobraźnia. W tej panuje moda na wszelkie naklejki ścienne oraz tapety i fototapety. Wybór na rynku jest ogromny, więc trzeba włożyć trochę czasu i energii, aby znaleźć artukuły oryginalne i niepowtarzalne.

Ciekawą dekorację ścienną można zrobić np. ze swojej ulubionej chusty. Wystarczy znaleźć odpowiednią ramę i wprawić ją w nią. Można również stworzyć swoją własną spersonalizowaną fototapetę lub fotoobraz na płótnie. Mogą one przedstawiać naszą rodzinę, ale również i piękny krajobraz np. samodzielnie sfotografowany.

Wiele naklejek możemy nakleić na ścianę wg własnej koncepcji. W tej chwili bardzo modne są np. groszki. Warto pamiętać także o naklejkach trójwymiarowych, które sprawdzą się zwłaszcza w pokojach dziecięcych.

Dobrym pomysłem na dekorację są jak zawsze fotografie i pamiątki z wakacji itd. Można wykleić nimi ścianę na całej szerokości używając do tego ramek o różnych kolorach i kształtach.

Ramki wykorzystać możemy także w inny sposób. Te drewniane np. posłużą do stworzenia ramy okiennej z okiennicami. Po ich otwarciu pokaże się jakiś szczególny krajobraz. Świetnie sprawdzi się to w sypialni. Z ramek w jednym kolorze można stworzyć na ścianie także swoisty kolaż.

W pokojach dorastających dzieci oraz w kuchni pięknie prezentować będą się kolorowe girlandy. Ożywią one niejedno pomieszczenie. Nie zapomnijmy, że najpiękniejsze ozdoby to te, które pokazują naszą osobowość, zainteresowania i pasje. Ciekawym dodatkiem będą również przedmioty, które przywołują nam miłe wspomnienia np. gałązka przywieziona z poprzednich wakacji spędzonych nad Bałtykiem. Może ona posłużyć jako wieszak do umieszczania na niej zdjęć rodzinnych lub rysunków. Jak wiadomo dzieci lubią malować, w salonie warto więc jedną ze ścian pokryć tzw. farbą tablicową. Nasze pociechy będą mogły rysować po nich bezkarnie, a wystrój salonu będzie regularnie ulegał ciekawym zmianom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ