meble ogrodowe

Meble ogrodowe produkowane są z różnych materiałów, wśród nich często wymienia się rattan i technorattan. Chociaż wizualnie te zestawy są do siebie podobne, różni je właśnie użyty materiał i właściwości z nim związane. Jakie więc wybrać meble do ogrodu: rattanowe czy technorattanowe?

Meble technorattanowe czy rattanowe?

Wiele osób ma problem z rozróżnieniem tych mebli, niektórzy myślą, że materiały, z których je wykonano, są tożsame. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ meble z rattanu i z technorattanu to zupełnie inne zestawy, a zasadniczą różnicą jest właśnie materiał i jego właściwości. To, co je łączy, to podobny wygląd i charakterystyczna dla nich jest plecionka. Jeśli masz wątpliwości co do wybrania odpowiednich foteli czy sof, meble ogrodowe z technorattanu i te rattanowe porównasz w sklepach internetowych jak www.meblobranie.pl. Można kupić je w zestawach ze stolikami lub pojedynczo. Co jeszcze trzeba wiedzieć o meblach ogrodowych?

Meble ogrodowe z rattanu – wady i zalety

Rattan to materiał naturalny. Pochodzi on z palm pnących, które mogą osiągać imponujące rozmiary. Rattan bardzo często jest wykorzystywany w branży meblarskiej, ale też dekoracyjnej i artystycznej, a to ze względu na swoją plastyczność. Meble rattanowe wyglądają bardzo elegancko, są lekkie, mobilne i wygodne, to ich najważniejsze zalety. Niestety nie są one zbytnio odporne na skrajne warunki atmosferyczne, szczególnie deszcz. Lepiej, by były one chowane na noc. Sprawdzą się w miejscach, które mają zadaszenia, np. w altanach. Dobrze prezentują się także w domach. Meble rattanowe z powodzeniem mogą stanowić wyposażenie eleganckiego salonu. Mowa tu o sofach, fotelach i stolikach. Warto przy tym pamiętać, że zestawy z rattanu wymagają także odpowiedniej konserwacji, aby służyły przez długie lata.

Meble technorattanowe – wady i zalety

Technorattan to syntetyczny materiał, który imituje rattan. Jest on wytwarzany z wysokiej jakości włókien polietylenowych lub z poliuretanu. Technorattan ma wiele zalet wynikających właśnie ze swoich właściwości. Przede wszystkim meble wykonane z tego materiału są bardziej wytrzymałe w porównaniu do innych krzeseł czy sof ogrodowych. Są odporne na różne czynniki atmosferyczne, nie trzeba ich chować na noc. Nie odbarwiają się od działania promieni słonecznych, nie wchłaniają też wody i nie ulegają zniekształceniom.

W dodatku meble technorattanowe są odporne na zanieczyszczenia. Utrzymanie ich w czystości jest niezwykle proste, wystarczy przetrzeć je mokrą ściereczką. Nie wymagają one szczególnej konserwacji, nie trzeba takich mebli impregnować. Kolejną zaletą ich ekologiczność. Technorattan nie ma negatywnego wpływu na środowisko, podlega w 100% recyklingowi. Meble te cechują się także wysoką odpornością na uszkodzenia, to również dzięki właściwościom materiału. Jest on elastyczny, nie ulega łatwo zniszczeniom, jest też wytrzymały na znaczne obciążenia. Jedyną wadą może być wysoka cena mebli technorattanowych w porównaniu do zestawów np. z plastiku. Jednak warto zainwestować w wyposażenie, z którego będzie można korzystać przez długie lata.

[Głosów:4    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ