małe drzewka ozdobne

Ogrody zwykle nie są zbyt duże. Podobnie jak nasze podwórka czy tarasy. Dlatego mało kto wpada na pomysł, aby umieścić na nich drzewka. Aczkolwiek nie jest to niemożliwe. Przeciwnie, małe drzewka ozdobne będą w stanie upiększyć wasz ogródek, podwórko bądź taras i wbrew obiegowej opinii nie zabiorą one dużo miejsca. A sprawią, że wasz ogród zmieni się w miejsce pełne przyjemnej zieleni. Gdzie zarówno ty jak i twoi goście będą chcieli spędzać czas. W lato zapewnią one cień a na wiosnę, przepiękny festiwal rozmaitych kolorów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze małych drzewek ozdobnych?

Wybierając drzewa do małego ogrodu przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na tempo wzrostu i maksymalną wielkość do jakiej dorasta dany gatunek, a krzewy dobierać tak, by zostały zachowane proporcje między wysokością drzew i krzewów, co ma znaczenie dla harmonijnego wyglądu ogrodu. Warto również pamiętać, że duża część odmian karłowatych wymaga staranniejszej pielęgnacji od drzew wysokich. Jeśli nie planujemy poświęcać ogrodowi znacznej ilości czasu, lepiej wybrać gatunki o dużej wytrzymałości, łatwe w uprawie.  W olbrzymim skrócie musicie zastanowić się przede wszystkim nad tym czego potrzebujecie i ile macie czasu na to, żeby zająć się uprawą. Po drugie musicie wiedzieć ile miejsca ma do zaoferowania wasz ogród. Jest to absolutnie podstawowa kwestia. Jeżeli nie weźmiecie tego pod uwagę, to niestety ale może dojść do sytuacji w której drzewa zajmą zbyt dużo miejsca. Dlatego musicie być bardzo ostrożni przy wyborze.

małe drzewka ozdobne

Jakie małe drzewka ozdobne wybrać?

Zapewne kwestią jaką chcecie poruszyć jest to, jakie małe drzewka ozdobne powinniście wybrać. Długo zastanawialiśmy się nad tym, które z nich będą dla was najlepsze. Jak zapewne się domyślacie, istnieje wiele ciekawych gatunków małych drzewek ozdobnych, które nie wymagają wiele pracy. Okazuje się, że jednym z najlepszych wyborów będzie dla was, sosna. To niepozorne drzewko jest zdecydowanie najlepsze do ogródka, co może być sporym zaskoczeniem dla wielu osób. Tak zdecydowanie sosna będzie dla was świetnym wyborem. W małym ogrodzie świetnie będą się prezentować limby, czy sosny pospolite odmiany Fastigiata o kolumnowym pokroju i niebiesko-zielonych igłach. Po 10 latach odmiany te dorastają do ok. 4 m wysokości i mają metr szerokości. Z karłowatych odmian sosen można polecić sosnę czarną Nana o kulistym pokroju, dorastającą do 3 m, sosnę pospolitą Kluis Pyramid osiągającą po dekadzie zaledwie metr, czy równie niewysoką sosnę drobnokwiatową Japanese White Pine. Wydaje nam się, że warto.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ