byliny ogrodowe wieloletnie

Dzisiaj porozmawiamy o bylinach ogrodowych wieloletnich, czyli kwiatach w przypadku których, jak sama nazwa wskazuje, nie ma problemu z utrzymaniem się przez kilka sezonów. Dlatego też są z nich tak dobre kwiaty ogrodowe. Czy jednak rzeczywiście warto zdecydować się na wieloletnie ogrodowe byliny? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Mamy nadzieje, że dzięki informacjom zawartym w tym artykule będziecie w stanie podjąć ostateczną decyzję na temat tego czy rzeczywiście byliny są dobrym wyborem dla potencjalnego ogrodnika?

byliny ogrodowe wieloletnie

Co to są byliny?

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest oczywiście udzielnie odpowiedzi na pytanie, czym są byliny ogrodowe. Do bylin zalicza się powszechnie wieloletnie rośliny zielne. Nazwę byliny ogrodowe należy traktować jako skrócony termin umowny. Pełna nazwa powinna brzmieć: byliny ozdobne, zimujące w gruncie, ponieważ w użyciu jest wiele popularnych bylin nie znoszących mrozów jak begonie, dalie, kanny. Należy mieć ten aspekt pod uwadze, kiedy zdecydujemy się na zakup bylin. Dlatego, że wiele osób wychodzi z założenia, że każda bylina będzie w stanie wytrzymać na zimowym gruncie. Niestety tak nie jest. Wiele z nich nie radzi sobie z surowymi warunkami i zwyczajnie obumierają. Mamy nadzieje, że będziecie mieli ten aspekt na uwadze.

Czemu byliny ogrodowe wieloletnie są tak dobrym wyborem?

Byliny ogrodowe są bardzo zróżnicowaną grupą roślin. Odznaczają się olbrzymim bogactwem kształtów i barw. Są zróżnicowane pod względem wysokości i terminu kwitnienia. Nie wymagają żyznego podłoża ani szczególnej pielęgnacji. Są zimotrwałe i charakteryzują się wysoką odpornością na choroby. Rzadko są atakowane przez szkodniki. Byliny są też długowieczne – w jednym miejscu z powodzeniem przetrwają kilka lat. W dodatku ich kalendarz kwitnięcia jest jednym z najlepszych jakie możecie znaleźć. Bowiem kwitną one od wczesnej wiosny do pierwszych śniegów pojawiających się późną jesienią. Czyli przy odpowiedniej pogodzie, są one w stanie wytrzymać praktycznie cały rok. Czego można chcieć więcej?

Ogólnie rzecz biorąc, byliny są świetnym wyborem dla każdego ogrodnika. Niezależnie od jego doświadczenia czy ilości czasu jaką dysponuje. Dlatego też byliny uznaje się zasadniczo, za kwiaty uniwersalne, które sprawdzą się w każdej sytuacji. My sami również uważamy, że byliny to kwiaty, na które zdecydowanie powinniście się zdecydować.

 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ