Łazienkowy dylemat: wanna czy prysznic

Wanna czy prysznic? – to dylemat, przed którym staje każda osoba remontująca łazienkę. Ile osób, tyle opinii – nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Decyzja ta w dużej mierze uzależniona jest od możliwości, jakie daje pomieszczenie, ale również od indywidualnych preferencji. Wiele zależy również od tego, kto byłby użytkownikiem prysznica lub wanny.

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, a decyzja o wyborze konkretnego sprzętu jest jedną z najważniejszych, jakie podejmujemy na etapie urządzania łazienki.

Uważa się, że w wannie zużywa się odrobinę więcej wody niż pod prysznicem, ale wiele osób nie wyobraża sobie wieczornego rytuału bez relaksującej kąpieli w ciepłej wodzie. To sposób na rozluźnienie i odprężenie po stresującym dniu. Wanna daje również możliwość zażywania kąpieli leczniczych i regeneracyjnych – nie do przecenienia np. podczas przeziębienia. Świetnie sprawdza się również w przypadku dzieci – poza aspektem higienicznym wanna to genialne miejsce do zabawy i sposób na oswajanie malucha z wodą. Jest również doskonałym rozwiązaniem, gdy mamy do czynienia z pomieszczeniem na poddaszu. Obecność skosów często uniemożliwia wstawienie prysznica, natomiast wanna doskonale wypełni tę kłopotliwą przestrzeń.

Jeśli natomiast zależy nam na wannie wolnostojącej – efektownej, ale zajmującej sporo cennego miejsca w łazience – musimy dysponować odpowiednio dużym pomieszczeniem. Zarówno w obrębie wanny, jak i prysznica, należy uwzględnić odpowiednią ilość przestrzeni dla swobodnego poruszania się, wycierania i ubierania.

Prysznic jest z kolei idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którym zależy na szybkiej i wygodnej toalecie. W zależności od wielkości i charakteru łazienki, przy wyborze kabiny prysznicowej ważny jest sposób otwierania drzwi: uchylne wymagają więcej miejsca, zaś przesuwne i harmonijkowe będą dobrym rozwiązaniem do małych łazienek. Najwięcej miejsca w łazience zajmują kabiny typu walk-in – jednak zdają się być najlepszym rozwiązaniem dla osób mających problemy z poruszaniem się (starszych lub niepełnosprawnych). Istotnym argumentem przemawiającym za prysznicem są względy higieniczne: woda spłukująca brud i pot z naszego ciała zostaje natychmiast odprowadzona – w przeciwieństwie do wanny, gdzie zabrudzenia z powrotem osadzają się na ciele osoby kąpiącej się.

Pewnym kompromisem może być kabina prysznicowa z wysokim brodzikiem (który może stanowić namiastkę wanny) lub wanna z zamontowanym natryskiem i parawanem nawannowym. Tak naprawdę wybór wanny lub prysznica powinien być poprzedzony dogłębną analizą potrzeb, zwyczajów i możliwości.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, zapraszamy do zapoznania się z ofertą na https://www.elements-show.pl/lazienka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ