Kosze na pranie i brudną bieliznę – czyli o porządku i jego utrzymaniu w łazience

0
1438

Łazienka to pomieszczenie trudne w aranżacji, dekoracji, jak i umeblowaniu. Znaczna część przyrządów i mebli znajdujących się w łazience wymaga dostępu do instalacji lub pełni specjalistyczne funkcje, dla których nie znajdziemy odpowiednika w innych pomieszczeniach. Zaliczyć tu należy całe oprzyrządowanie wykorzystywane w praniu: pralkę, suszarkę, kosze na pranie lub bieliznę. Te ostatnie pełnią szczególne funkcje – pomagają w utrzymaniu porządku w łazience oraz lepszej organizacji pracy. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak wybrać kosz na pranie oraz inne elementy wyposażenia łazienki, by przechowywanie brudnych ubrań nie było uciążliwe ani problematyczne.

Kosz na pranie i kosze na bieliznę – najważniejsze parametry

Jak dobrze wiemy, łazienki potrafią być najróżniejszych rozmiarów; spotkamy zarówno łazienki przestrzenne, w których odstęp pomiędzy wanną a umywalką potrafi być naprawdę duży, jak i te zupełnie ciasne. W obu przypadkach istotnym elementem wpływającym na komfort korzystania z łazienki jest jej umeblowanie i wyposażenie we wszystkie potrzebne sprzęty. W łazienkach niedużych ma to jednak szczególne znaczenie – odpowiednio dobrane meble i urządzenia mogą nie tylko poprawić funkcjonalność łazienki, ale również zaoszczędzić wolną powierzchnię jej podłogi.

Oprócz takich elementów wyposażenia jak: wanna lub kabina prysznicowa, pralka, umywalka, sedes istotne są także przyrządy do przechowywania. Wśród nich szczególnie ważne są kosze na pranie i bieliznę.

Przeciętny kosz ma rozmiary typowe lub nieco większe niż bagaż podręczny w samolotach. Tego typu kosz powinien zupełnie wystarczyć w przypadku jednej lub dwóch osób. Rodzinom o większej ilości członków polecamy wybrać kosz o rozmiarach większych. Ważne jednak pamiętać, aby nie wybierać koszy niskich i o dużej powierzchni podstawy – zdecydowanie lepiej sprawdzą się kosze smukłe i wysokie. Dlaczego?

Przede wszystkim – przechowywane ubrania nie powinny znajdować się bezpośrednio przy podłodze. Jak dobrze wiemy, większość koszy na pranie jest „przewiewna” – znajdują się w nich otwory lub wykonane są z metalowej siatki – przez co zabrudzenia (kurz, włosy, pyłki) znajdujące się przy podłodze mogą osadzać się na brudnych ubraniach.

Kosze – przewiewne i praktyczne

Kosze na pranie występują w rozmaitych wersjach. Znajdziemy modele wyposażone w dodatkowe elementy konstrukcji – zamykaną klapkę, mechanizm otwierania stopą, kółka pozwalające na ich przemieszczanie. Najważniejsza jednak, aby wybierany przez nas kosz na pranie gwarantował przewiewność. O co dokładnie chodzi?

Przechowywanie brudnych ubrań oraz bielizny wiąże się z faktem, że będą one generować nieświeży zapach. Często, ubrania oczekujące na pranie są poplamione, mokre lub pokryte płynnymi zabrudzeniami. Gdybyśmy przechowywali je w szczelnie zamkniętych pojemniku, uwalniające się zapachy wniknęłyby we wszystkie pozostałe ubrania. Jeśli w pojemniku będą otwory lub – jak w przypadku pojemników dostępnych w ofercie Locker – będą wykonane z cienkiej metalowej siatki, przechowywanie ubrań nie będzie negatywnie wpływało na ich stan.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ