Jakie listwy przypodłogowe wybrać

Nie wszyscy wiedzą o tym, że te praktyczne i stosunkowo często spotykane listwy przypodłogowe to w rzeczywistości elementy sztukaterii. Z reguły patrzy się przede wszystkim na ich praktyczną funkcję, jaką jest przykrycie szczeliny dylatacyjnej czy ukrycie przewodów. Jest to jednak również ciekawy i oryginalny element dekoracyjny, który pomimo swojej niepozorności, wywiera bardzo duży wpływ na wystrój wnętrza. Wystarczy jedynie odpowiednie dopasowanie listew. Jakie zatem listwy przypodłogowe wybrać, aby stworzyć wnętrze stylowe i praktyczne?

Listwy przypodłogowe – rodzaje

Żeby wiedzieć, co wybrać, trzeba najpierw zobaczyć, jaki wybór istnieje. I w tym przypadku naprawdę jest w czym! Listwy przypodłogowe to niezwykle szeroka gama produktów, które różnią się nie tylko swoim designem, ale również materiałem, z jakich są wykonane. To z kolei wpływa na możliwość ich montażu w konkretnych pomieszczeniach.

Do najczęściej spotykanych produktów tego typu zaliczają się listwy przypodłogowe drewniane i listwy przypodłogowe wykonane z tworzyw sztucznych. Przykładowo listwy przypodłogowe Krome oferowane są w postaci:

  • Listew z polistyrenu powlekanego warstwą wytrzymałego kompozytu – nadają się do pomieszczeń o wzmożonej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka.
  • Listew z lakierowanego MDF – dostępne w bogatej palecie kolorystycznej, idealne do salonu, jadalni, pokojów, gabinetu itp.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ listwy różnią się między sobą również szerokością, grubością, wzornictwem i konstrukcją.

Dopasowanie listwy przypodłogowej – ich konstrukcja i design

Design listew przypodłogowych jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa na to, jak będą się one prezentować i współgrać z pozostałym wystrojem. Ponadto ich konstrukcja wpływa również na funkcjonalność listew. Jaki zatem mamy wybór w tym zakresie i do czego pasuje konkretne rozwiązanie?

Do wyboru mamy między innymi:

  • listwy gładkie – bez zdobień do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym.
  • listwy z frezem – dyskretne zdobienia świetne dla stylu klasycznego i nowoczesnego
  • listwy z ornamentyką – fantazyjne zdobienia wspaniale komponują się z bardziej wyrafinowanymi wnętrzami.
  • listwy schodkowe – również dedykowane do wnętrz bardziej dekoracyjnych
  • listwy z wnęką – pozwalają na dyskretne ukrycie przewodów.
  • listwy renowacyjne – listwy, którymi można przykryć stare listwy przypodłogowe.

Ponadto listwy mogą być oferowane w różnej gamie kolorystycznej lub z możliwością ich samodzielnego pomalowania – w przypadku listew przypodłogowych Krome można to zrobić farbami akrylowymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ