Jak zamontować moskitierę?

Kiedy zbliża się lato, zaczynamy obawiać się drobnych owadów. Muchy, meszki czy komary potrafią naprawdę mocno uprzykrzyć nam życie. Zamiast cieszyć się przyjemnym, letnim wieczorem i spokojnie zasypiać, będziemy ciągle odganiać od siebie latające insekty. Aby temu zaradzić, można zamontować moskitierę. To idealny sposób na wpuszczanie do domu świeżego powietrza, bez obaw o nieproszonych gości.

Co to jest moskitiera?

Moskitiera to siatka, którą zakłada się w otworach okiennych oraz drzwiowych. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed wlatującymi z zewnątrz, ale nie tylko. Wiele osób montuje ją w celu zabezpieczenia się nieczystościami, np. pyłem czy kurzem – mówi nasz ekspert z firmy Prakto. Co najważniejsze, moskitiery nie ograniczają funkcjonalności okien ani drzwi. Można nadal bez trudności ich używać, nie martwiąc się już niespodziankami w postaci owadów, które dokuczają szczególnie nocą.

Zalety moskitiery

Moskitiery przede wszystkim chronią przed wspomnianymi już czynnikami zewnętrznymi, nie ograniczając przy tym widoczności. Są odporne na czynniki atmosferyczne, nie przyciągają brudu i pozwalają dopasować się do każdego wymiaru okna czy drzwi. Są produktem polecanym i niezwykle popularnym, dlatego warto zastanowić się nad jego zakupem.

Montowanie moskitiery

Montaż moskitiery okiennej i drzwiowej jest podobny. Nie powinien sprawić kłopotu, ponieważ jest bardzo prosty. Do produktów zawsze dołączana jest instrukcja, która wskazuje krok po kroku, co należy zrobić. Po pierwsze należy wyjąć z pudełka wszystkie elementy. Następnie trzeba przyciąć profile do wymaganej długości i zrobić otwory pod rygle. Wykorzystujemy do tego młotek. Rygle pomagają stabilnie zamocować ramkę. W celu jej złożenia, wykorzystujemy specjalne narożniki. Później nakładamy siatkę i przymocowujemy ją za pomocą również znajdującego się w zestawie naciągu. Siatkę, która pozostała w nadmiarze, należy przyciąć. Na koniec przykręcamy rygle do ramki, wykorzystując do tego wkręty i podkładki. Chociaż wydaje się to skomplikowane, tak naprawdę jest łatwe. Mając instrukcję przed oczami, wszystko pójdzie szybko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ