Jak wybrać odpowiednie szafki łazienkowe?

Łazienka często jest pomieszczeniem bardzo małym, dlatego tak istotne jest odpowiednie rozmieszczenie mebli oraz innych elementów. Na tak niewielkiej powierzchni musimy umieścić wiele niezbędnych przedmiotów, takich jak detergenty, kosmetyki czy ręczniki. Najlepszym sposobem na dobrą organizację przestrzeni są szafki łazienkowe, które na swoich półkach pomieszczą wszystko, co chcemy, a jednocześnie będą świetnie wyglądać.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Rzeczą, na którą w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę jest funkcjonalność mebli. Powinniśmy dopasować je do armatury w taki sposób, by nie przeszkadzały w korzystaniu z wanny, kabiny prysznicowej czy umywalki. Należy więc zostawić odpowiednią ilość miejsca, aby funkcjonowanie w łazience było możliwe. Istotną kwestią jest również wytrzymałość i odporność mebli. Łazienka to miejsce, w którym często jest mokro i wilgotno, dlatego szafki łazienkowe muszą być odporne na parę wodną oraz zmiany temperatur. Ich powierzchnia powinna być pokryta lakierem poliuretanowym lub folią. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano zawiasy i uchwyty – najlepiej, by był on odporny na korozję.

Szafki łazienkowe – wybierz swój idealny model

Wyróżniamy kilka rodzajów szafek do łazienki. Modele dostępne na rynku to przede wszystkim:

szafka wisząca – idealna do małych powierzchni, ponieważ nie zajmuje miejsca na podłodze. Z racji tego, że wisi wysoko, możemy w niej trzymać leki czy detergenty, do których dostępu nie powinny mieć dzieci.

szafka stojąca – jest to mebel stabilny i nie wymaga montażu. Wszystko w niej mamy pod ręką, dlatego możemy w niej trzymać ręczniki czy kosmetyki. Często montowana jest pod umywalką.

szafka dopasowana do umywalki – ten rodzaj szafki kupuje się wraz z armaturą. W ten sposób mebel dopasowany jest idealnie do umywalki, dzięki czemu wygląda estetycznie.

Szafki łazienkowe (https://www.fajnalazienka.com/pol_m_meble-lazienkowe_szafki-lazienkowe-743.html) mogą być również otwarte lub zamykane. Ten pierwszy rodzaj nadaje lekkości, jednak warto mieć na uwadze to, że wszystkie przedmioty, jakie tam umieścimy będą widoczne dla odwiedzających nas gości. Na szafkach otwartych najlepiej umieszczać kosmetyki do makijażu, perfumy lub ładnie prezentujące się dekoracje. Szafki zamknięte są idealne do przechowywania rzeczy, które chcemy ukryć. Możemy tam umieścić, między innymi środki czystości, które powinniśmy chować przed dziećmi. Ciekawym rozwiązaniem są również słupki łazienkowe, które dzięki temu, że są wysokie, nie zajmują zbyt wiele miejsca, a jednocześnie są w stanie wiele pomieścić.

Wybór szafek łazienkowych jest naprawdę ogromny. Dokonując zakupu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność i wytrzymałość mebli. Powinniśmy także dopasować je do wielkości pomieszczenia oraz armatury.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ