Jaśniejsze ulice

0
2004

Demokracja, cechująca się wolnością dokonywania własnych wyborów, przynosi wiele korzyści dla każdego. Pojęcie zasadniczo związane nieodłącznie z obszarem polityki, więc dla wielu obywateli niekoniecznie wywołujące pozytywne odczucia. Warto jednak zwrócić uwagę, że działalność polityczna wpływa na konkretyzację czynów mających wpływ na realne codzienne życie. Zbliżające się kolejne samorządowe wybory będą z pewnością wypełnione różnego rodzaju obietnicami przedwyborczymi. Można przypuszczać, że pośród nich będzie budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego w miejscowości kandydującego.

Cel i pomysł słuszny, zważywszy na fakt, iż bezpieczeństwo i komfort mieszkańców odgrywają priorytetową rolę. Zadania przeznaczone do wykonania, jeżeli przyniosą dla zwykłych ludzi realne i pozytywne efekty, mogą stanowić wartościowy program kandydatów na radnych, wójtów czy burmistrzów. Należy jednak pamiętać, by zwracać głęboką uwagę na rodzaj obietnic wydrukowanych często w wielu punktach na wyborczych ulotkach. Te niewartościowe, a zwłaszcza nierealne do zrealizowania, będą świadczyć wyłącznie o nieodpowiedzialności i niekompetencjach obiecującego. W myśl zasady, że to prawdziwe, co już sprawdzone, warto więc obdarzyć kolejnym zaufaniem.

Jednak, gdy pojawią się nowe propozycje oferujące lepsze rozwiązania, będzie to z całą pewnością niezmiernie kuszące do zmiany zapatrywań na obecny kierunek i chęć zagłosowania na nowego, dającego lepszą nadzieję i optymizm – kandydata. Oby tylko po wyborach nasi ulubieńcy nie okazali się osobami dającymi puste słowa. Oby nie skupili się wyłącznie na budowaniu własnej kariery i majątku, zamiast budować i modernizować oświetlenia uliczne, tak bardzo potrzebne obywatelom. Niestety, w obecnej rzeczywistości kultura polityczna pozostawia wiele do życzenia, a wykrywana afera za aferą, świadczy niezbyt dobrze o uczciwości polityków zagmatwanych w przeróżne ciemne związki i układy. Należy mieć jednak nadzieję, że wciąż udoskonalane i zaostrzane prawo przyniesie świetlaną przyszłość.

Więcej budowie i modernizacji oświetlenia ulicznego przeczytasz na https://www.elektrospark.pl/oferta/uslugi-elektryczne/budowa-i-modernizacja-oswietlenia-ulicznego

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ