sprzęt AGD

Każdy potrzebuje w domu odpowiedni sprzęt, który zapewni mu komfort mieszkania. Standardowo w domu powinna znaleźć się lodówka, kuchenka, zamrażalka, pralka czy zmywarka. Jak kupić odpowiednie urządzenie żeby spełniało niezawodnie swoje zadanie? Na jaki sprzęt zwrócić swoją uwagę?

AGD – czyli co?

Rozwinięcie skrótu AGD oznacza artykuły gospodarstwa domowego. Większość z urządzeń AGD znajduje swoje miejsce w kuchniach, ponieważ AGD to głównie lodówki, zamrażalki, mikrofalówki i zmywarki. Sprzęty wykorzystywane w innych obszarach domu to suszarki, pralki, akcesoria do mycia, sprzątania i prasowania.

Oprócz podziału na miejsce, w którym dany sprzęt znajduje zastosowanie, AGD można podzielić również na wolnostojące i do zabudowy. AGD wolnostojące to urządzenia, które ustawia się niezależnie od reszty wyposażenia. Są to między innymi lodówki wolnostojące, które można przenieść w dowolnym momencie. Z kolei AGD do zabudowy sprawdza się w przypadku urządzania nowego domu lub mieszkania. Taki sprzęt zostaje ustawiony i zamurowany, stanowiąc stały element dekoracji i aranżacji.

Istnieje również drobny sprzęt AGD, który obecny jest w różnych pokojach i spełnia różne funkcje. Do tego typu urządzeń zaliczamy blendery, sokowirówki, ekspresy czy czajniki.

Jak wybrać dobry sprzęt AGD?

Przy wyborze sprzętu AGD powinniśmy kierować się jego ceną, producentem, miejscem gdzie powinien znaleźć zastosowanie i innymi aspektami. Za dobry aczkolwiek nienajlepszy sprzęt łatwo jest przepłacić, należy zatem uważać, aby nie dać się oszukać i nie wydać za dużo na urządzenie, który w rzeczywistości nie jest warte swojej ceny. Warto przeszukać internet w celu pozyskania opinii innych użytkowników. Wybierając dobrą maszynę powinniśmy kierować się nazwą producenta, ponieważ na rynku wydnieje wiele marek, a nieliczne są najlepsze. Do czołówki należą: Bosch, Electrolux, Amica, Samsung, Whirlpool czy Siemens.

Wybierając sprzęt AGD trzeba zwrócić uwagę na miejsce, w którym będzie stał. Podstawowe zasady mówią, że takie urządzenie powinno pasować do zakupionych mebli oraz kolorystyki ścian i podłóg. Trzeba ustalić czy AGD będzie wolnostojące czy do zabudowy. Pokój, w którym stanie sprzęt musi zachować spójność stylistyki wnętrza.

AGD – ile kosztuje?

Dobre urządzenia mają swoją cenę, dlatego trzeba być gotowym na sporą inwestycję, z której będziemy zadowoleni przez długi okres czasu. Wartość sprzętu zależna jest funkcji, które będzie oferował. Ceny pralek zaczynają się od 2000 zł, a kończą nawet na 11000 zł. Pomimo ogromnej ilości różnorodnego sprzętu, najdroższe będzie urządzenie kuchni. Wolnostojący zestaw do kuchni będzie nas kosztował około 4,500 zł, a zestaw pod zabudowę zapłacimy od 5500 zł do 12000 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ