Jak wybrać nowoczesne lustra?

0
2385

Nowoczesne aranżacje czerpią inspiracje z tak modnego minimalizmu oraz trendów skandynawskich. Proste bryły, pewnego rodzaju ascetyczności a także wykorzystanie różnych źródeł światła sprawiają, że nawet niewielkie mieszkanie będzie wyglądać na większe. Poza tym modne rozwiązania są również niezwykle funkcjonalne. Dlatego właśnie w różnych przestrzeniach pojawiają się nowoczesne lustra, które wprowadzają interesujący klimat, a także umożliwiają zmianę na przykład kształtu czy charakteru pokoju. To proste narzędzie jest coraz odważniej stosowane przez projektantów.

Efekt odbicia

Zastosowanie luster nowoczesnych w każdym wnętrzu nie zawsze musi być związane z tym, że potrzebujemy tafli, by się obejrzeć, poprawić makijaż czy strój przed wyjściem. Wykorzystanie charakterystycznych odbić świetnie rozświetla przestrzeń, a także potrafi diametralnie zmienić jej proporcje. Dlatego właśnie nowoczesne lustra są coraz chętniej wykorzystywane w salonach, kuchniach i korytarzach, a tradycyjnych dla siebie miejscach takich jak łazienka czy przedpokój nabierają zupełnie innego charakteru.

Nowoczesne lustra wykorzystują zjawisko optycznej iluzji i doskonale sprawdzają się zarówno w kameralnych wnętrzach, jak i w tych większych. Stanowią również bardzo charakterystyczny akcent dokładnie w tym miejscu, które chcemy podkreślić.

Nowoczesne lustro bez ramy

Bardzo ciekawym trendem jest wieszanie luster nowoczesnych bez ram. Poza tym coraz częściej dobiera się dużą taflę do niewielkiej przestrzeni. Przyklejone do ściany proste modele doskonale zmienią proporcje pomieszczenia oraz w pewien sposób je otworzą. Szczególnie w łazience takie nowoczesne lustro idealnie może wypełnić na przykład ścianę nad umywalką. Poza funkcjonalnym charakterem oraz faktem, że takie duże nowoczesne lustro powiększy wnętrze oczywiście możemy mówić o tym, że jest świetną dekoracją, szczególnie gdy zadbamy o atrakcyjne frezy lub szlify na krawędziach. Jeśli możemy i chcemy pozwolić sobie na ekstrawaganckie rozwiązania warto zamontować lustro nowoczesne na całej ścianie lub też na jej fragmencie na przykład w postaci pionowego lub poziomego paska. Dodatkowo przestrzenny efekt możemy wzmocnić, instalując odpowiednie oświetlenie – kinkiety lub też listwy LED, które sprawią, że całość nabierze niezwykle oryginalnego modernistycznego charakteru. Pięknie prezentować się będzie również z atrakcyjną fototapetą, która będzie odbijać się w tafli. Poza charakterem rozmiarem i wyglądem lustra nowoczesnego niezwykle istotne będzie również to, co się w nim przegląda, jaki efekt potęgujemy – a powinny to być niezwykle atrakcyjne rzeczy, przedmioty lub obrazy.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.bbhomeonline.pl/pol_m_Produkty_Lustra-183.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ