Jak wybrać kanapę do salonu

Kanapa, niezależnie od tego, w którym dokładnie miejscu ją ustawisz, przejmuje rolę serca salonu. To właśnie tam odpoczywasz z rodziną, relaksujesz się, oglądając ulubione seriale, oraz spędzasz czas z gośćmi. Dlatego tak ważne jest, żeby ten mebel był wygodny i spełniał twoje wymagania. Sprawdź nasze wskazówki.

Salon to pomieszczenie, w którym spędzasz najwięcej czasu. Zwykle to tam właśnie relaksujesz się po pracy lub zapraszasz gości. Dlatego ten pokój powinien być nie tylko ładnie urządzony, ale również funkcjonalny. Przez to ważny jest dobór odpowiednich mebli. A tym najważniejszym w salonie jest kanapa. Jak wybrać taką, która będzie dla ciebie idealna?

Kanapa do salonu może być również łóżkiem

. Jeżeli nie dysponujesz dużym metrażem i salon jest jednocześnie twoją sypialnią, wtedy musisz wybrać sofę z funkcją spania. Jest ona również przydatna, jeśli często nocują u ciebie bliscy lub znajomi. Decydując się na mebel takiego typu, dobrze jest upewnić się, że posiada on pojemnik na pościel. W ten sposób łatwiej będzie schować poduszki i kołdry, które są używane tylko okazjonalnie.

Wielkość i kształt mebla muszą być dopasowane do pomieszczenia

Wybierając odpowiednią sofę, musisz wziąć pod uwagę to, jak duży jest twój salon. Mebel nie może przecież zajmować prawie całej powierzchni. Dlatego narożniki raczej nie sprawdzą się w kawalerkach. W niewielkich pomieszczeniach wyjątkowo ważne jest dokładne wymierzenie tego miejsca oraz jego aranżacja. Pamiętaj, że kanapa zbyt długa jedynie o kilka centymetrów, może już skutecznie zablokować dostęp do szafek.

Zastanawiając się, jaka kanapa do salonu będzie odpowiednia, musisz wiedzieć, ile osób musi ona pomieścić. Dla większej rodziny powinna być odpowiednio duża, by wszyscy mogli z niej wygodnie korzystać. Dobrym wyborem będzie tutaj na przykład sofa modułowa.

Kanapa musi pasować do wystroju salonu

Oczywiście, wybierając sofę, musisz dopasować ją wizualnie do całego pomieszczenia. Przeglądając modne kanapy do salonu, z pewnością zauważysz, że możesz przebierać wśród wielu kolorów. Dlatego dobrze jest czasem odejść od utartych schematów i zdecydować się na coś innego, niż biel, beż czy czerń. Warto wziąć pod uwagę fiolet lub butelkową zieleń. Nawet stonowany wystrój da się przełamać ciekawszą barwą mebla oraz kilkoma dodatkami w podobnym kolorze. Z pewnością twój pokój zyska wtedy na oryginalności.

Nie zapominaj o zwróceniu uwagi na materiał, z jakiego sofa jest wykonana. Z tego względu, że kanapa będzie często używana, musi być on wytrzymały. Jeśli masz dzieci, warto też zwrócić uwagę, żeby tkanina należała do tych, które łatwo jest wyczyścić. Wtedy nie są potrzebne specjalistyczne środki do wywabiania plam. A i ty będziesz spokojniejszy, wiedząc, że nawet podczas malowania farbami, twoje dzieci nie zniszczą trwale mebla.

Decydując się na zakup kanapy, musisz przede wszystkim odpowiednio dopasować jej rozmiar do salonu. Nie zapomnij też wziąć pod uwagę liczby osób, które będą korzystały z sofy. Dla każdego musi znaleźć się miejsce na wygodny odpoczynek. Gdy upatrzysz już model, wybór koloru będzie samą przyjemnością.

Powodzenia!

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ