Jak urządzić pokój dla dziewczynki

Dziecięcy pokój to miejsce, w którym dzieci odpoczywają, bawią się i uczą. Z tego względu ważne jest, aby urządzić to pomieszczenie w odpowiedni sposób. Powinno być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Poszukując pomysłów na urządzenie pokoju przeznaczonego dla dziewczynki, warto zwrócić uwagę na różnego typu inspiracje. Pokój dziecięcy powinien być miejscem, w którym dziecko lubi spędzać czas.

Funkcje pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy jest przede wszystkim miejscem, w którym dziewczynka powinna się czuć komfortowo. Jeśli to możliwe, podczas urządzania wnętrza, warto podzielić pokój na strefy. Część przestrzeni przeznaczyć na strefę wypoczynku i wyciszenia – tam znajdzie się łóżko i dodatki, takie jak lampka nocna czy ulubione przytulanki. W innym miejscu pokoju można urządzić strefę zabawy. W przypadku nieco starszych dzieci konieczna jest również strefa przeznaczona do nauki, gdzie można odrobić lekcje i w spokoju zdobywać wiedzę. Urządzenie pokoju dziecięcego ze względu na jego wielofunkcyjność robi się jeszcze trudniejsze, gdy metraż jest niewielki lub pokój ma być przeznaczony dla dwójki dzieci. W takich przypadkach warto sięgnąć po różne inspiracje. Pokój dziecięcy jest ważnym pomieszczeniem dla dziecka, dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na sposób, w jakim go urządzamy. W razie wątpliwości warto zasięgnąć porad eksperta online – specjalistów AboutDecor. Dzięki eksperckiej konsultacji można dowiedzieć się, co w pokoju dziecięcym będzie się sprawdzać, a jakie pomysły powinniśmy porzucić.

pokój dziewczynki

Jak urządzić funkcjonalny pokój dla dziewczynki?

Przy urządzaniu pokoju dla dziewczynki trzeba wziąć pod uwagę różne kwestie. Jedną z nich jest rozmiar mebli dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. Jeśli dziecko szybko rośnie, dobrym sposobem będzie wybranie regulowanych mebli. Dzięki temu na pewno nie będzie potrzeby wymiany umeblowania już po roku. Trzeba jednak liczyć się z tym, że do pokoju malucha ze względu na intensywny wzrost dziecka, co jakiś czas trzeba kupić nowe meble.

Łóżko powinno być ważnym elementem pomieszczenia, jakim jest pokój dziecięcy. Inspiracje na kreatywne ozdobienie łóżka warto zostawić na ostatni etap prac związanych z urządzeniem wnętrza. Najpierw warto zadbać o to, aby łóżko było wystarczająco duże i wygodne dla małej dziewczynki. Później można dobrać do niego np. pościel z ulubionymi postaciami z bajek. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie łóżka z szufladami na pościel i inne drobiazgi – pomaga to w organizacji przestrzeni.

Jakie kolory wybrać?

Wbrew pozorom, róż nie jest pierwszym wyborem, który warto podjąć, wybierając farbę na ściany do dziewczęcego pokoju. Obecnie dużo modniejsze w aranżacjach są kolory takie jak biel czy kremowy. Ich neutralność pozwala na dobranie dowolnych mebli i dodatków do pokoju. To ważne w przypadku najmłodszych. Po pierwsze, ze względu na wzrost i rozwój dzieci, część mebli musi być co kilka lat wymieniania, po drugie – gust maluchów często się zmienia. Dlatego właśnie warto zdecydować się na neutralne ściany i meble, a także pozwolić dziecku na wybór dodatków w ulubionych kolorach.

Dobrym wyborem mogą okazać się też barwy pastelowe, takie jak pudrowy róż czy jasnoniebieski. Jak się okazuje, tego typu kolory ścian do pokoju małej dziewczynki również są bardzo uniwersalne. Przed wyborem farb warto skorzystać z porady AboutDecor, a także znaleźć różnego typu wnętrzarskie inspiracje. Pokój dziecięcy urządzony w jasnych barwach będzie doskonałym miejscem dla małej dziewczynki. Warto wybrać farbę plamoodporną i hydrofobową. Dzięki temu kolor ścian pozostanie piękny, nawet gdy podczas zabawy dziewczynka zachlapie je lub porysuje. Przy odpowiedniej, odpornej farbie, w takim przypadku ścianę wystarczy przetrzeć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ