Jak urządzić małą łazienkę

Podczas remontu domu lub mieszkania skupiamy się zwykle na urządzeniu kuchni, salonu i sypialni, zaś łazienkę często traktujemy nieco po macoszemu. Nie ma w tym nic karygodnego jeśli łazienka jest duża i przestronna. W przypadku dużych łazienek rozmieszczenie prysznica, muszli klozetowej i umywalki nie ma kolosalnego znaczenia. Problem pojawia się w przypadku małych łazienek. Wprawdzie w nowym budownictwie projektanci kładą duży nacisk na zaprojektowanie odpowiednio dużej łazienki, jednak w starych domach lub mieszkaniach łazienka miewa naprawdę mikroskopijne kształty. W takim wypadku urządzając wnętrze należy poświęcić dużo więcej uwagi łazience.

Mała łazienka wymusza na nas rezygnację z niektórych mebli i elementów wyposażenia. Jeśli to możliwe zrezygnuj z wanny na rzecz prysznica i pomyśl o podwieszanym sedesie – dzięki temu zaoszczędzisz sporo miejsca. Zastanów się także jakie grzejniki łazienkowe kupić. W małej łazience nie wystarczy niewielki grzejnik.

Kiedy przestrzeń jest niewielka warto zainwestować w nowoczesny grzejnik łazienkowy. Zapomnij o tradycyjnych grzejnikach! Nowoczesne grzejniki są cienkie i występują w wielu ciekawych kształtach i kolorach. W dzisiejszych czasach grzejnik łazienkowy nie jest już smutnym i koniecznym elementem wyposażenia, a designerskim dodatkiem – czy wiedziałeś, że obecnie można nawet kupić grzejniki schowane w lustrze? Można tez kupić grzejniki wybitnie cienkie, dzięki czemu będą niemal niezauważalne na ścianie. Zajrzyj na https://luxrad.com/produkty/grzejniki-lazienkowe/, a sam przekonasz się o czym mówię. Wybierając grzejnik łazienkowy pamiętaj jednak, że oprócz funkcji estetycznej ma on jeszcze spełniać swoją funkcję grzewczą – udając się do sklepu koniecznie podaj sprzedawcy powierzchnię swojej łazienki.

Urządzając łazienkę nie zapomnij o meblach. W łazience przechowywać będziesz sporo kosmetyków i środków czystości, a pozostawienie ich na widoku jest kiepskim pomysłem, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci. Meble łazienkowe muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, które będą odporne na wilgoć i pleśń. Jeśli posiadasz pralkę rozważ zamontowanie jej w pomieszczeniu innym niż łazienka. Wiele osób decyduje się na pralkę ukrytą w kuchennej zabudowie. To świetny pomysł, jeśli w kuchni masz więcej wolnej przestrzeni.

Podsumowując – odpowiednio zaprojektowana łazienka może być funkcjonalna bez względu na jej metraż. Osiągniesz duży sukces jeśli tylko odpowiednio przemyślisz wybór armatury, mebli i to jakie grzejniki łazienkowe kupić.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ