storczyki

Storczyki to jedne z tych kwiatów, które zawsze świetnie wyglądają bez względu na to, gdzie się je postawi. Zanim jednak kupisz nowe kwiaty, powinieneś poznać podstawowe informacje na temat ich pielęgnacji. W przeciwnym razie storczyki mogą zacząć więdnąć lub nie będą rosły w sposób satysfakcjonujący dla domowników.

  1. Dlaczego warto wybrać storczyki?
  2. Strona z informacjami na temat pielęgnacji storczyków
  3. Przyczyny więdnięcia kwiatów
  4. Co zrobić jak liście storczyka żółkną?

Obecnie ceny storczyków są niższe niż jeszcze kilka lat temu, dzięki czemu nie są już postrzegane jako kwiaty luksusowe. Każdy miłośnik pięknych roślin może więc postawić taką roślinę we własnym domu lub mieszkaniu.

Dlaczego warto wybrać storczyki?

Bez względu na to, jaką odmianę wybierzesz, storczyki na pewno staną się najładniejszą roślinną dekoracją w całym domu. Za wybraniem takich kwiatów przemawia również to, że wbrew temu, co twierdzą niektórzy pasjonaci roślin ozdobnych, wcale nie trzeba mieć dużego doświadczenia i wiedzy, aby można było wyhodować piękne storczyki. Istotne jest jednak pamiętanie o kilku rzeczach. Jedną z najważniejszych jest to, że orchidee potrzebują światłą. Zanim jednak wystawisz swoje orchidee na słońce, zwróć uwagę na to, czy dana odmiana może być naświetlana bezpośrednio. Istnieją specjalne gatunki storczyków, które preferują światło rozproszone. Warto więc zapamiętać nazwę kupionego gatunku, aby później można było łatwo znaleźć informacje na temat tego, jak go pielęgnować.

Strona z informacjami na temat pielęgnacji storczyków

Każdy właściciel storczyków powinien odwiedzić stronę storczyki.com.pl, gdzie publikowane są ciekawe informacje na temat tych kwiatów. Można tu przeczytać o tym, jak prawidłowo przycinać kwiaty (a także dowiedzieć się, czy w ogóle powinno się to robić), poznać popularne błędy popełniane przy uprawie storczyków oraz znaleźć inne porady. Na stronie znajdują się liczne poradniki, które rozwieją wątpliwości związane z przesadzaniem lub ustawianiem kwiatów. Jeżeli podczas lektury pojawią się inne pytania, można skontaktować się z właścicielem strony. Dzięki lekturze zamieszczonych tu tekstów uprawa kwiatów (a w szczególności storczyków) stanie się o wiele łatwiejsza.

Przyczyny więdnięcia kwiatów

Jednym z najczęstszych problemów, z którymi muszą się zmierzyć osoby hodujące storczyki, jest to, że kwiaty zaczynają nagle więdnąć. Objawia się to między innymi tym, że liście stają się miękkie. Bardzo często za więdnięcie odpowiada to, że chociaż roślina jest regularnie podlewana, to woda nie dociera do wszystkich liści. Tym samym najlepiej zacząć od sprawdzenia korzeni. Czasami wystarczy odciąć te, które uległy zepsuciu (są lepkie i brązowe), aby roślina w krótkim czasie odżyła. Warto pamiętać, że podobnie jak wiele innych kwiatów, storczyki lepiej radzą sobie w warunkach suszy niż zbyt częstego podlewania. Więcej informacji na temat tego, co zrobić, jak storczyk więdnie, można przeczytać na wspomnianej stronie.

Co zrobić jak liście storczyka żółkną?

Pożółkłe liście również mogą wskazywać na to, że z rośliną są jakieś problemy. W takim przypadku można od razu zacząć od lektury tekstu opisującego: dlaczego liście żółkną i przystąpić do ratowania kwiatów. Porady te dotyczą przede wszystkim sprawdzenia, czy roślina ma odpowiednią ilość wody i światła. Uprawa kwiatów wymaga również pilnowania zalecanej temperatury, która dla storczyków wynosi pomiędzy 20, a 22 stopnie Celsjusza. Dzięki temu można uzyskać optymalne warunki dla rośliny, co przełoży się na naturalny wzrost.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ