Funkcjonalny stolik kawowy

W salonie z radością spędzamy czas na wypoczynku lub przyjmujemy gości. To praktyczna i reprezentacyjna przestrzeń dostępna dla wszystkich, którzy przekraczają progi domu. Aby jednak jak najlepiej spełniała powierzone jej zadania, trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie.

Oprócz wygodnej sofy i foteli trzeba zatem użyć praktycznych i nowoczesnych stolików kawowych, które zapewniają optymalny komfort przebywania w tej przestrzeni. Jak wybrać najlepszy model? O tym opowiemy poniżej.

Stoliki kawowe – do czego się przydają?

Stoliki kawowe to wygodne meble do salonu, które zazwyczaj przydają się do odkładania rozmaitych przedmiotów. Może to być książka lub czasopismo, kubek z ulubionym napojem lub zestaw przekąsek, przygotowanych na spotkanie ze znajomymi.

Ławy lub stoliki kawowe bywają również używane jako praktyczne schowki. Wiele modeli posiada ukrytą pod blatem półkę lub szuflady, w których można ukryć wiele drobiazgów, których nie chce się przechowywać na wierzchu. Bywa to przydatne nie tylko w małych pokojach dziennych.

W końcu stoliki kawowe to też element wyposażenia o sporych walorach dekoracyjnych. Powinny tworzyć spójny wizualnie komplet z fotelami i kanapą, które przykuwają wzrok i decydują o przytulności całego pomieszczenia.

Jak wybrać stolik kawowy?

Wybór stolika kawowego zależy od wielu różnych kwestii. Szeroki wachlarz produktów dostępnych na rynku, na przykład na stronie iHome24.pl, daje jednak sporo możliwości.

Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań? Podstawą jest oczywiście wielkość stolika. Jego wysokość powinna być zbliżona do wysokości siedziska foteli i sofy w salonie. Równie ważna jest wielkość produktu i dopasowanie jej do całej przestrzeni wypoczynkowej. Dekoratorzy wnętrz zgodnie twierdzą, że pomiędzy krawędzią blatu a brzegiem mebli do siedzenia należy zachować około 50 centymetrów odległości. Zwiększa to komfort odpoczynku oraz przemieszczania się w salonie.

Aby stolik jak najlepiej wkomponowywał się w przestrzeń, powinien mieć odpowiedni kształt. Można spotkać modele kwadratowe, prostokątne lub okrągłe. Ich forma i wzornictwo mają być jak najbardziej funkcjonalne, dopasowane do pozostałych mebli oraz elementów dekoracyjnych w salonie.

Stolik kawowy – wybór wyposażenia a aktualne trendy

Dostępne stoliki miewają bardzo zróżnicowane formy, wpisujące się w bieżące trendy wnętrzarskie. Najpopularniejsze są oczywiście proste, mocno zgeometryzowane konstrukcje. Takie rozwiązania sprawdzają się w pomieszczeniach minimalistycznych, nowoczesnych i skandynawskich.

Nieco bardziej rozbudowane konstrukcje, na przykład praktyczne stoliki z szufladami, chętnie wykorzystuje się we wnętrzach klasycznych, którym pragnie się nadać nieco bardziej nowoczesny wyraz.

Wiele osób chętnie wybiera stoliki designerskie, wyróżniające się nietuzinkową konstrukcją. Taki mebel łączy funkcjonalność i wygodę z ekstrawagancką dekoracyjnością, pięknie ożywiającą przestrzeń.

Istnieje też szeroki wybór mebli do wnętrz glamour. Wykonuje się je z rozmaitych materiałów o rozbudowanej i ozdobnej formie, która potrafi sprostać wysokim wymaganiom nowoczesnych miłośników stylu retro.

Nowoczesne stoliki kawowe – mebel do każdego wnętrza

Stoliki kawowe to niezmiernie praktyczne meble, które stają się jednym z najważniejszych elementów wyposażenia salonu. Bez nich komfort użytkowania przestrzeni spada, a wystrojowi braku tak zwanej kropki nad „i”.

Warto zatem przyjrzeć się dostępnym rozwiązaniom i znaleźć stolik, który sprosta wszystkim oczekiwaniom pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ