Fotowoltaika w Twoim regionie - wielkopolskie

Pragniesz wreszcie zapomnieć o wysokich rachunkach za prąd i cieszyć się niezależnością energetyczną? Istnieje doskonałe rozwiązanie! Inwestycja w fotowoltaikę pozwoli Ci uniezależnić się od lokalnego dostawcy prądu i zapewni Ci ogromną ilość energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł!

Fotowoltaika wielkopolskie składa się z zestawu kilku elementów, w tym paneli słonecznych pochłaniających światło słoneczne i przekształcających je w energię elektryczną, falownika słonecznego, który przekształca energię elektryczną w prąd stały lub zmienny, kabli montażowych i innych akcesoriów elektrycznych. Istnieją 3 rodzaje ogniw fotowoltaicznych – monokrystaliczny, polikrystaliczny, cienkowarstwowe. Te pierwsze są najbardziej wydajne co również czyni je najdroższymi, polikrystaliczne są optymalnym wyborem – nieco tańsze, ale i mniej wydajne. Najgorszymi ogniwami są ogniwa cienkowarstwowe, są one najmniejsz wydajne, ale i najtańsze, dlatego swoje zastosowanie znajdują głównie na farmach PV gdzie jakość nadrabia się ilością.

Ile kosztuje fotowoltaika?

Koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od kilku czynników. Po pierwsze od rodzaju ogniw, które wybierzesz. Następnie od firmy, która zajmuje się instalacją – im dłużej znajduje się na rynku, tym droższa będzie, ale także wykonanie instalacji będzie precyzyjniejsze. Na koniec koszt jaki poniesiesz zależy oczywiście od ilości paneli, które pokryją daną powierzchnię, im większy obszar tym większa ilość paneli. Koszt przeciętnej instalacji może Cię wynieść około 20 tysięcy złotych za panel o mocy 4 kWp. Nie przejmuj się kosztami, zwrócą się one w przeciągu 8 lat, pozwalając Ci zaoszczędzić około 10 tysięcy złotych w ciągu roku. Oprócz wkładu własnego należą Ci się również dotacje rządowe oraz pożyczki z banków, wspierane przez rząd. Możesz liczyć nawet na 85% pokrycia kosztów całej instalacji oraz materiałów.

Nie zwlekaj zbyt długo i już dzisiaj umów się z firmą zajmującą się instalacjami fotowoltaicznymi!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ