Dom tani w budowie

Szczególnie w obecnej sytuacji, po prawie dwóch latach huśtawki nastrojów spowodowanej czasowymi ograniczeniami w dostępie do niektórych usług i konieczności rezygnacji z podróżowania oraz turystyki w zakresie, do którego byliśmy przyzwyczajeni, coraz więcej osób marzy o posiadania własnego kawałka terenu i chociażby małego domu wolnostojącego.

Projekty tanich domów spełnieniem marzeń o idealnym lokum.

Realizację naszego marzenia o własnym domu jednorodzinnym przybliży zakup projektu taniego domu parterowego, albo kompaktowego, niewielkiego domu z poddaszem użytkowym. Domy tanie w budowie można postawić dysponując nawet mniejszym budżetem, niż wymagany jest do zakupu mieszkania w jednym ze średniej wielkości miast. Aby nasze marzenie się spełniło, trzeba będzie jednak zakasać rękawy i włożyć dużo pracy własnej, by zoptymalizować koszty całej inwestycji. Po pierwsze, należy bardzo rozważnie i pragmatycznie przeprowadzić poszukiwania odpowiedniego projektu domu. Zainteresujmy się szczególnie ofertą pracowni specjalizujących się w gotowych projektach niewielkich, ekonomicznych domów o prostej konstrukcji. Znajdziemy je na przykład w serwisie Quattrodomy.pl, w którym od ponad piętnastu lat publikowane są właśnie takie projekty gotowe.

Tani dom parterowy, czy z poddaszem – jaki wybrać?

Projekty tanich domów

Jeżeli mówimy o domu o powierzchni użytkowej około 70-80 metrów kwadratowych, to zdecydowanym faworytem okaże się projekt taniego domu parterowego. Niewielkie domy parterowe są pozbawione masywnego stropu i jeżeli są przykryte symetrycznym dachem dwuspadowym, to z pewnością nie znajdziemy innych budynków, które będzie można postawić szybciej i taniej. Kluczowy jest dla nas brak jakichkolwiek elementów, które komplikować mogą proces realizacji. Dom bez stropu nie wymaga użycia dźwigu, a jeżeli w projekcie wszystkie nadproża są prefabrykowane, to też minimalizujemy ilość betonu niezbędnego do wykonania elementów żelbetowych. Może okazać się, że nasz projekt taniego domu wymaga jedynie wieńca spinającego ściany u góry. Na drewnianą, prostą więźbę dwupołaciową zużyjemy też relatywnie niewiele drewna, a prace dekarskie będą ograniczone do minimum. Jeszcze trochę rozwagi i dyscypliny na etapie wykonania instalacji wewnętrznych oraz wykończenia i zbliżymy się mocno do wyznaczonego celu. Jedynie w przypadku planów budowy trochę większych domów, co najmniej dziewięćdziesięcio- albo stumetrowych, projekt domu z poddaszem, a więc i z  masywnym stropem międzypiętrowym może okazać się równie tani w budowie co parterówka. Aby tak się stało, zasady wyboru projektu są identyczne. Koniecznie musi być to dom o nieskomplikowanej bryle z dachem dwuspadowym, na planie prostokąta i bez żadnych udziwnień.

Tani dom parterowy

Dajmy sobie zielone światło i zbudujmy własny dom za niewielkie pieniądze.

Odpowiedź na tytułowe pytanie jest na pewno twierdząca. Pomysł jest dobry, bierzmy więc przysłowiowego byka za rogi i zaangażujmy się w budowę domu. Zaangażowanie będzie t utaj takim ‘słowem – klucz’, bo im większy udział własny i przyjęcie na siebie części obowiązków w trakcie budowy, tym większe mamy szanse, że faktycznie nasz nowy dom nie zrujnuje rodzinnego budżetu.

własny dom za niewielkie pieniądze

[Głosów:4    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ