dom jednorodzinny ze strychem
fot. pexels.com

Kupując dom, mamy szereg swoich wymagań, które powinien spełnić. Zależy nam na tym, by był funkcjonalny, przestrzenny oraz ładny. Dlatego niektórzy z nas decydują się na zakup domu z poddaszem, aby powiększyć przestrzeń i zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania i nie tylko.

Zobacz też: http://radiobc.pl/domy-jednorodzinne-z-poddaszem/

Zalety strychu

Posiadając dom z poddaszem z pewnością zyskujemy więcej miejsca, które możemy wykorzystać w różnoraki sposób. W zależności od tego, jaki kształt ma nasz dach, tyle przestrzeni zyskujemy na naszym strychu. Jeśli dach jest spiczasty i ma mocne skosy, wówczas oczywiście miejsca do poruszania się w pozycji prostej będzie znacznie mniej, niż przy prostym dachu.

Do zalet strychu należy przede wszystkim dodatkowa przestrzeń, a także możliwość jej wykorzystania w różny sposób. Dodatkowo to miejsce, w którym nie musisz używać ogrzewania na całej mocy – ciepło i tak ucieka do góry, a na strychu w słoneczne dni i tak będzie grzało.

Aranżacja poddasza

Poddasze to wiele możliwości aranżacji! Możesz je wykorzystać po prostu jako miejsce, w którym będziesz składować różne przedmioty używane sezonowo, albo zrobić na nim warsztat, gdzie będziesz mógł oddawać się różnym zajęciom i mieć spokój.

Świetnym pomysłem na aranżację strychu, jeśli metraż na to pozwala, jest zrobienie domowego kina, w którym rodzinnie będziecie oglądać filmy na rzutniku.

Na strychu możesz również zrobić pokój do ćwiczeń, w którym zorganizujesz sobie domową siłownię, na której nie będziesz musiał czekać na wolne sprzęty.

Dodatkowy pokój na poddaszu? Świetny pomysł! Wystarczy tylko pociągnąć schody w górę, albo zrobić z poddasza antresolę, na której umieścić meble do dodatkowego pokoju. Możesz zrobić na nim dodatkową sypialnię, np.: dla gości.

Możesz zrobić co tylko zechcesz ze swoim strychem, ogranicza cię tylko wyobraźnia! Pamiętaj, że każda dodatkowa powierzchnia do wykorzystania jest w cenie, nawet w dużym domu!

Przeczytaj też: http://www.skandynawskieinspiracje.pl/domy-szkieletowe-tanie-modne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ