loft

Loftowy wystrój wnętrz jest coraz bardziej popularny w polskich mieszkaniach. Wybierają go przede wszystkim młode, nowoczesne osoby, ale także artyści i wszyscy, którzy cenią sobie otwarte przestrzenie. Co warto o nim wiedzieć i w jaki sposób stworzyć loftowe wnętrze we własnym domu?

Przestrzeń jest najważniejsza

Mieszkanie urządzone w stylu loftowym powinno być przede wszystkim przestronne – nie oznacza to jednak, że zaraz musi mieć ogromną powierzchnię. Oczywiście, jeśli ją posiada, stworzenie przestrzeni w tym stylu będzie jeszcze łatwiejsze, ale nawet w średniej wielkości lub małych mieszkaniach można pokusić się o loftowy wystrój. Jak więc tego dokonać?

Przede wszystkim loftowy styl rezygnuje z wszelkich podziałów pomieszczeń. Ściany pojawiają się więc tylko tam, gdzie są naprawdę niezbędne, a w innych miejscach dominują wolne przestrzenie, połączone ze sobą w bardzo płynny sposób. Poszczególne strefy wyróżnia się wyłącznie za pomocą wykorzystywanych w tym celu mebli, kolorów i faktur, ewentualnie niewielkich przegród czy kolumn, wspierających sufit. Dzięki temu mieszkania w tym stylu zawsze są jasne i pełne powietrza.

Światło, kolor i faktura

Te trzy elementy są wręcz niezbędne, aby stworzyć gustowne, loftowe wnętrze. To one decydują o tym, że poszczególne strefy odróżniają się od siebie i pomimo połączenia, zachowują swoją odrębność. Dlatego w loftowym mieszkaniu warto postawić na ich efektywne wykorzystanie, na przykład decydując się na kilka wybranych kolorów, które odpowiednio zaakcentują poszczególne partie mieszkania.

Co ważne, odpowiednie faktury i niezwykłą elegancję pomieszczenia można uzyskać za pomocą dopasowanych do wnętrza materiałów. W tym stylu na ścianach mogą znaleźć się beton i cegła, nie trzeba też obawiać się elementów metalowych, drewnianych i szklanych. Nawet przebiegające przez mieszkanie rury mogą dzięki temu stać się interesującym dodatkiem.

Sprawdzą się także doskonale duże, nieosłonięte okna – albo osłonięte skromnymi, prostymi roletami – oraz różnorodne punkty oświetlenia. Te ostatnie stworzą w mieszkaniu niezapomniany klimat o każdej porze dnia.

Naturalne materiały mebli

Ostatnią zasadą tworzenia pomieszczeń loftowych jest wykorzystanie w nich mebli z naturalnych materiałów. Doskonale sprawdzają się w tym drewniane blaty, półki i fronty oraz metalowe nogi i stelaże. Warto również pokusić się o niewielkie przeszklenia, które urozmaicą przestrzeń.

Wybierając meble warto również kierować się zasadą pozostawiania jak największych, otwartych przestrzeni. W tym celu idealnie sprawdzą się lekkie, przestronne meble marki Hugle, które posiadają wiele otwartych przestrzeni i są doskonale dopasowane do nowoczesnego wzornictwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ