Byliny wieloletnie długo kwitnące

Dzisiejszym tematem rozmowy są  byliny ogrodowe wieloletnie długo kwitnące, czyli kwiatach w przypadku których, jak sama nazwa wskazuje, nie ma problemu z utrzymaniem się przez kilka sezonów. Dlatego też są z nich tak dobre kwiaty ogrodowe. Czy jednak rzeczywiście warto zdecydować się na wieloletnie ogrodowe byliny? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Mamy nadzieje, że dzięki informacjom zawartym w tym artykule będziecie w stanie podjąć ostateczną decyzję na temat tego czy rzeczywiście byliny wieloletnie długo kwitnące są na pewno dobrym wyborem do waszego ogrodu.

Byliny wieloletnie długo kwitnące

Co to są byliny?

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest oczywiście udzielnie odpowiedzi na pytanie, czym są byliny ogrodowe. Do bylin zalicza się powszechnie wieloletnie rośliny zielne. Nazwę byliny ogrodowe należy traktować jako skrócony termin umowny. Pełna nazwa powinna brzmieć: byliny ozdobne, zimujące w gruncie, ponieważ w użyciu jest wiele popularnych bylin nie znoszących mrozów jak begonie, dalie, kanny. Należy mieć ten aspekt pod uwadze, kiedy zdecydujemy się na zakup bylin. Dlatego, że wiele osób wychodzi z założenia, że każda bylina będzie w stanie wytrzymać na zimowym gruncie. Niestety tak nie jest. Wiele z nich nie radzi sobie z surowymi warunkami i zwyczajnie obumierają. Mamy nadzieje, że będziecie mieli ten aspekt na uwadze.

Byliny wieloletnie długo kwitnące

Dlaczego warto zdecydować się na byliny wieloletnie długo kwitnące?

Byliny o długim okresie kwitnienia eliminują problem dodatkowych nasadzeń (np. późną wiosną lub pod koniec lata). Dzięki nim ogród jest dekoracyjny niemal przez cały sezon. W wielu przypadkach są to jednocześnie rośliny łatwe w uprawie. Pytanie jakie zapewne się wam nasuwa, to jakie są to byliny wieloletnie długo kwitnące? Według nas na prowadzenie wychodzą:

Kocimiętka Fassena – to bylina o płożących pędach, tworząca kępy. Osiąga 25–35 cm wysokości. Ozdobą rośliny są białe, fioletowe lub niebieskie kwiaty zebrane w nibyokółki. Kwitnie najczęściej od czerwca do września. Nadaje się do tworzenia rabat, dekoracji skalniaków i okrywania mniejszych powierzchni. Można uprawiać ją w pojemnikach.

Mydlnica bazyliowata  – bylina o pokładających się pędach, tworzących luźne kobierce. Osiąga 10–20 cm wysokości. Kwitnie od maja do września. Kwiaty są drobne, pięciopłatkowe, o barwie różowej. Roślinę wykorzystuje się do ozdoby ogrodów skalnych, obsadzania obrzeży rabat i szczelin pomiędzy kamieniami.

Te dwie byliny, z pewnością upiększą twój uroczy ogródek. Wydaje nam się, że będziesz zadowolony z ich wyboru.

 

 

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ