kwiaty wieloletnie

Ogród, każdy z nas wie, że jest to niezwykle istotny element każdego podwórka. Ogród to nie tylko miejsce w którym możemy odpocząć, ale także ćwiczyć nasze umiejętności ogrodnicze, plus złapać kontakt z matką naturą. W lato zapewnia cień i owoce, na wiosnę piękną arię kolorów. Zasadniczo wszystko czego potrzebujemy. Dlatego też powiemy wam jakie wieloletnie kwiaty do ogrodu powinniście wybrać. Jesteśmy pewni, że dzięki naszemu wsparciu z pewnością poradzicie sobie z upiększeniem własnego ogrodu.

kwiaty wieloletnie

Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Byliny ogrodowe są bardzo zróżnicowaną grupą roślin. Odznaczają się olbrzymim bogactwem kształtów i barw. Są zróżnicowane pod względem wysokości i terminu kwitnienia. Nie wymagają żyznego podłoża ani szczególnej pielęgnacji. Są zimotrwałe i charakteryzują się wysoką odpornością na choroby. Rzadko są atakowane przez szkodniki. Byliny są też długowieczne – w jednym miejscu z powodzeniem przetrwają kilka lat. W dodatku ich kalendarz kwitnięcia jest jednym z najlepszych jakie możecie znaleźć. Bowiem kwitną one od wczesnej wiosny do pierwszych śniegów pojawiających się późną jesienią. Czyli przy odpowiedniej pogodzie, są one w stanie wytrzymać praktycznie cały rok. Czego można chcieć więcej?

Który typ kwiatów do ogród wieloletnich wybrać?

Jak łatwo się domyślić istnieje sporo wieloletnich kwiatów do ogrodu. Dlatego też podamy wam kilka typów bylin ogrodowych, które prezentują się zdecydowanie najlepiej, a są to:

  1. Aster krzaczasty niebieski – Jedna z najmniej wymagających roślin wśród bylin ogrodowych. Rośnie na każdej glebie, rozrasta się rozłogami. Lubi słońce i wilgotną glebę. Nadaje się na rabaty, skalniaki, obwódki. Bardzo łatwy i tani w utrzymaniu, a jednocześnie prezentujący się naprawdę pięknie.
  2. Bergenia – Uniwersalna, zimująca w gruncie bylina umie się przystosować do każdych warunków. Rośnie dobrze w słońcu i w głębokim cieniu, w wilgotnej lub suchej ziemi. Ze względu na to może zakrywać puste miejsca pod drzewa. Kwitnie ono zarówno na różowo jak i również na biało. Co czyni z niej naprawdę przepiękna roślinę. Która w każdej sytuacji, upiększy wasz ogród.

Oczywiście istnieje znacznie więcej typów bylin, na które możecie się zdecydować. Według nas jednak te dwa, wyżej podane, są zdecydowanie najlepsze. Świetnie sprawdzą się one w każdym ogrodzie, upiększając go i dając wam przepiękne kwiaty niemal przez cały rok.

[Głosów:44    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ