co zamiast żyrandola?

Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia jest jedną z ważniejszych rzeczy, którą musimy wziąć pod uwagę podczas urządzania mieszkania. Na oświetlenie zwracamy zwykle największą uwagę w sezonie zimowym, wtedy dzień jest krótszy, a nam brakuje naturalnego światła. Warto więc zadbać o odpowiednie oświetlenie w domu, po to by móc relaksować się w domowym zaciszu, nawet po zmroku.

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do salonu?

Nie tylko wygląd i rodzaj oświetlenia jest istotny, bardzo ważna jest również żarówka. Stojąc przed jej wyborem, powinniśmy zwrócić uwagę na oznaczenie barwy emitowanego światła, które znajduję się na opakowaniu. Im wyższa wartość Kelvina, tym światło ma chłodniejszy odcień. Niektórzy producenci stosują oznaczeniem w postaci kolorowych kropek, takich jak:

  • żółta kropka – taka żarówka posiada poniżej 2700 Kelvin. Światło, które emituje ma ciepłą barwę. Jest idealne do relaksu, czyli powinno się znajdować w sypialni oraz salonie;
  • biała kropka – taka żarówka posiada około 2700-4000 Kelvin. Światło, które emituję ma neutralną barwę. Zbliżone jest do naturalnego. Takie oświetlenie świetnie sprawdza się w łazience, kuchni oraz przedpokoju.
  • niebieska kropka – taka żarówka posiada powyżej 4000 Kelvin. Światło, które emituję ma zimną barwę. Najczęściej jest wykorzystywane w miejscach użyteczności publicznej. Zastosowanie go w domu raczej nie jest dobrym rozwiązaniem. No chyba, że w łazience.

Przeczytaj też: http://www.abcwnetrza.pl/najczesciej-wystepujace-problemy-w-lazience-podczas-sprzatania-jak-sobie-z-nimi-poradzic/

Na co zwrócić uwagę, podczas zakupu lampy do salonu?

Jak już dowiedzieliśmy się jaki rodzaj światła, powinien być zastosowany w salonie, teraz można przejść do wyboru odpowiedniej lampy. Na co zwrócić uwagę?

Lampy, które będą znajdować się w salonie, nie koniecznie muszą pochodzić z tej samej serii. Tutaj dozwolona jest różnorodność. Wystarczy lampę dopasować do pomieszczenia, jego wystroju oraz panującego stylu.

Jeżeli chodzi o wielkość lampy, musi być ona dopasowana do wielkości pomieszczenia. Jeżeli nasz salon nie jest zbyt duży, na pewno nie powinniśmy kupować lampy z ogromnym kloszem. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się mała lampa.

Od wielkości pomieszczenia jest uzależniony również kolor lampy. Jasny klosz świetnie rozprasza światło, a w wynik tego pomieszczenie wydaje się większe. Z kolei ciemne klosze, tworzą świetny nastrój, jednak żeby nas nie przytłoczyły, powinniśmy połączyć je z dodatkowym oświetleniem.

Źródło: https://designersko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ