5 programów dokumentalnych, które musisz obejrzeć

Świat wokół nas jest niezwykle ciekawy – pełen fascynujących miejsc, zjawisk, tradycji… Jedno życie to zdecydowanie za mało, żeby dokładnie go poznać, ale – mimo wszystko – warto chociaż próbować. Znacznie pomóc mogą w tym programy dokumentalne, które często okazują się bardziej niesamowite i wciągające niż fikcyjne historie w serialach czy filmach. Wybraliśmy dla Ciebie 5 programów dokumentalnych, które koniecznie musisz zobaczyć!

1. Całe bogactwo Ziemi (Planete+)

Fascynująca seria dokumentalna zrealizowana wokół ważnego pytania – czy ludzkość jest w stanie żyć w stanie harmonii z otaczającym ją światem? Z każdym kolejnym odcinkiem, pełnym przepięknych zdjęć z najdalszych zakątków świata, uświadamiamy sobie, jak niewiele w gruncie rzeczy wiemy o planecie, na której żyjemy…

2. Planeta Ziemia (BBC)

Jeśli chodzi o programy przyrodnicze, do których dostęp daje telewizja przez Internet, brytyjska Planeta Ziemia z kapitalnym oryginalnym komentarzem Davida Attenborough nie ma sobie równych. To doskonałe źródło wiedzy i ciekawostek na temat natury, która – jak się okazuje – skrywa przed nami wiele tajemnic…

3. Chef’s Table (Netflix)

Chef’s Table to jeden z najsmaczniejszych programów, jakie kiedykolwiek zostały stworzone. Nietypowe smakołyki z całego świata, stworzone przez najsłynniejszych kucharzy – czy musimy mówić coś więcej? Aż ślinka cieknie!

4. Making a Murderer (Netflix)

Telewizja przez Internet i platformy streamingowe znacznie ułatwiają dostęp do ciekawych treści. Niektóre z nich okazują się jednak naprawdę wstrząsające… Making a Murderer to opowieść o człowieku, który spędził w więzieniu 18 lat, niesłusznie skazany za próbę gwałtu. Warto obejrzeć, by przekonać się, jak funkcjonuje machina wymiaru sprawiedliwości.

5. Makłowicz w drodze (Food Network)

Robert Makłowicz to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich osobowości telewizyjnych, która w wielu z nas zaszczepiła bakcyla podróżowania. Od ponad dwudziestu lat przemierza świat w poszukiwaniu nowych smaków i zapierających dech w piersiach widoków, o których potrafi opowiadać jak nikt inny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ