Ogrzewanie podłogowe to coraz popularniejsze rozwiązanie grzewcze stosowane nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też nowo budowanych blokach. Zalety zastosowania ogrzewania podłogowego i jego wybór zamiast tradycyjnych grzejników doceniają bowiem osoby, którym zależy na energooszczędnym prowadzeniu gospodarstwa domowego. Zapraszamy więc do sprawdzenia, jakiego typu rozwiązania ogrzewania podłogowego ma do zaproponowana sklep Bricoman – https://www.bricoman.pl/elektryka-oswietlenie/ogrzewanie-elektryczne/ogrzewanie-podlogowe-kable-grzejne

We współczesnych nam czasach, kiedy staramy się zmniejszyć koszty zużywanej energii, które znacząco wpływają na zmiany środowiska naturalnego, ogrzewanie podłogowe i alternatywne sposoby ogrzewania przestrzeni mieszkalnych są na to bardzo dobrym sposobem. Wszystko dlatego, że ciepło biegnące do organizmu mieszkańców od dołu na tyle podnosi odczuwany komfort cieplny, że ogólną temperaturę w pomieszczeniu można obniżyć nawet o dwa stopnie. Dzięki temu w ciągu roku zużycie energii na ogrzewanie pomieszczeń może zmniejszyć się w sumie nawet o 12 procent. Kolejną zaletą zastosowania ogrzewania podłogowego w pomieszczeniach mieszkalnych jest jego mniejszy wpływ na krążenie kurzu, z tego też względu jest ono polecane jako alternatywny sposób ogrzewania dla alergików, mocno reagujących na roztocza rozwijające się w kurzu. Dzięki temu, że przy ogrzewaniu podłogowym znacznie zmniejsza się cyrkulacja powietrza w porównaniu z tradycyjnymi sposobami ogrzewania pomieszczeń, krążenie kurzu jest także ograniczone, a w dodatku nie dochodzi do przypiekania kurzu co ma także negatywny wpływ na reakcje alergiczne, jak na tradycyjnych grzejnikach. Kolejną z zalet ogrzewania podłogowego jest zdecydowanie lepszy mikroklimat tworzący się we wnętrzach mieszkalnych.

W okresie grzewczym na ogół są one bowiem zdecydowanie zbyt suche, co może powodować nie tylko reakcje alergiczne, ale też częstsze infekcje dróg oddechowych. W przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego, wilgotność powietrza w pomieszczeniach jest wyższa, co pozytywnie wpływa na samopoczucie. Podobnie pozytywnie wpływa na mieszkańców naturalny i równomierny rozkład temperatury, która powinna być wyższa w okolicy stóp, a niższa w okolicach głowy. Maty grzewcze stosowane przy ogrzewaniu podłogowym zapewniają właśnie taki rozkład stopni ciepła w każdym pomieszczeniu. Nie do przecenienia jest także estetyka pomieszczeń, jakie zapewnia ogrzewanie podłogowe. Przy jego zastosowaniu, wszystkie elementy ukryte są pod podłogą.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ