Sypialnia w kawalerce

Małe mieszkania, a zwłaszcza kawalerki nie posiadają osobnego pomieszczenia, które można przeznaczyć na sypialnię. Co więc zrobić, aby nawet na niewielkim metrażu wydzielić przytulne miejsce do spania? Po jakie artukuły i sposoby sięgnąć?

Najpopularniejszym sposobem na wydzielenie części sypialnej są ścianki działowe wykonane np. z lekkiego karton-gipsu. Ograniczymy wprawdzie powierzchnię salonu, ale zyskamy zaciszne miejsce do spania. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla bałaganiarzy. W przejściu można zamontować przezroczyste drzwi, dzięki czemu doświetlimy powstałą przestrzeń.

W kawalerce można zastosować również tzw. umowny podział przestrzeni. Łóżko ustawiamy jak najdalej od drzwi lub we wnęce, jeśli taka jest. Następnie odgradzamy go od reszty wysokimi meblami lub kwiatami. Jeśli chcemy, aby nasza strefa sypialna była dyskretna, możemy zrezygnować z łóżka na rzecz rozkładanej kanapy. Przy okazji będzie nam służyć w innych celach.

W mieszkaniach wysokich (w starych kamienicach) można pokusić się o zbudowanie antresoli. Dzięki temu w ciekawy sposób wykorzystamy wolną przestrzeń pod sufitem, oszczędzając miejsca a dole. Trzeba pamiętać jednak o zamontowaniu barierki oraz wyborze łóżka o odpowiedniej wysokości.

W sytuacji, gdy nie chcemy za bardzo ingerować w układ i kształt mieszkania np. poprzez dodatkowe ścianki, przestrzeń sypialną możemy wydzielić dzięki zasłonom powieszonym na haczykach wkręconych w sufit. Świetnie sprawdzi się także baldachim. Pomoże nam on ukryć całą wnękę z łóżkiem, a cały wystrój stanie się bardziej klimatyczny i romantyczny.

Strefę sypialni w kawalerce można też wyznaczyć przy pomocy ogólnodostępnych akcesoriów. Łóżko lub kanapę postawmy na większym dywanie lub naklejmy wokół niego ciekawą tapetę. Jeśli nie zależy nam na jego ukryciu – oświetlmy go dodatkowymi lampami.

Dla małych mieszkań i kawalerek dobrym rozwiązaniem są meble składane np. kanapy. Wygodne i praktyczne rozkładane kanapy z funkcją spania znaleźć można w ofercie sklepu Edinos na stronie https://www.edinos.pl/kanapy-rozkladane. Kanapy rozkładane Edinos to doskonałe rozwiązanie polecane do małej kawalerki. Nie zajmują one zbyt dużo miejsca i są w dodatku wielofunkcyjne. Są również tańsze niż tradycyjne łóżka, gdyż nie wymagają zakupu materaca. Minusem jest fakt, ze trzeba je codziennie składać i ścielić.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ