Stojak rowerowy do użytku prywatnego

Wraz pierwszymi dniami wiosna na ulicę wyjeżdża coraz więcej rowerów a ich użytkownicy nie rozstają się z nimi aż do późnej jesieni. By móc wygodnie korzystać z roweru, warto zainwestować w dobre stojaki na rowery, które sprawiają że sprzęt można swobodnie odstawić na chwilę lub na noc i to zarówno przed domem, jak i na przykład w garażu.

Pojedynczy stojak z jednym lub dwoma stanowiskami

W przypadku użytkowania jednego lub dwóch rowerów spokojnie sprawdzi się niedrogi model stojaka rowerowego z jednym stanowiskiem lub do dwustronnego parkowania. Jeżeli chcemy parkować rowery równolegle do siebie, to należałoby wybrać stojaki na rowery z dwoma stanowiskami lub dwa pojedyncze, które umieszcza się obok siebie. Z kolei przy zaplanowanym parkowaniu prostopadłym, sprawdzi się stojak który zawiera dwa stanowiska naprzeciwko siebie.

Okazuje się że tego typu stojaki na rowery nie są drogie bo już za około 20 zł można kupić naprawdę porządny sprzęt, który da się zamontować zarówno do podłoża jak i do ściany. Najlepiej wybierać uniwersalne stojaki rowerowe przeznaczone do parkowania wszystkich wielkości i typów rowerów, ponieważ dzięki temu można będzie ustawić w nich zarówno rowery dla dorosłych, jak i te dziecięce. Nie ma wtedy konieczności kładzenia roweru lub też wieszania go, a nasz sprzęt jest ustawiony profesjonalnie i bezpiecznie. Wydaje się, że najpowszechniej kupowane są stojaki na rowery w kolorze chromu, ale jak się okazuje w sklepach można wybrać także opcję malowaną na inny kolor, na przykład czarny, czerwony czy żółty.

Tani stojak dobrej jakości

Czy jest możliwe, by kupić stabilne trwałe i dobrze wykonane stojaki na rowery za stosunkowo niską cenę? Oczywiście, szczególnie jeżeli będziemy kupować u producentów lub w internecie. Produkty sprzedawane w sieci szczególnie poprzez sklepy oferujące akcesoria rowerowe, mogą być zaoferowane klientom nawet w kilkudziesięcio procentową zniżką, ze względu na o wiele niższe koszty prowadzenia działalności właśnie w sieci.

 Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło określające to, czego poszukujemy i porównać ceny poszczególnych modeli w wielu sklepach internetowych oraz wybrać ten najkorzystniejszy cenowo. Stojaki rowerowe zostaną nam przywiezione kurierem na adres domowy, ale także wielu sklepach można je odebrać osobiście. Ich montaż nie jest trudny. Zazwyczaj razem z towarem dostajemy instrukcję oraz narzędzia umożliwiające nam zamontowanie stojaków rowerowych do ściany lub też do podłoża. Ważne by zrobić to w taki sposób, by stojak był stabilną podstawą dla naszego roweru.

Montaż stojaka i jego trwałość

Zazwyczaj stojaki rowerowe wystarczy przykręcić do odpowiedniego podłoża za pomocą kołków rozporowych, dostarczonych w zestawie razem z urządzeniem. Te najprostsze stojaki rowerowe nie mają regulacji stanowisk, ale nie powinno to przeszkadzać, jeżeli użytkuje się tylko 1 lub 2 rowery.

Tworzone współcześnie stojaki na rowery są odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz czy mróz oraz palące słońce, dlatego też można je zamontować bez problemu na zewnątrz, na przykład przed domem. Wtedy skorzystanie z nich jest jeszcze bardziej komfortowe. Oczywiście stojak warto mieć też zamontowany w pomieszczeniu z dachem, na przykład w garażu, ponieważ dzięki temu możemy zaparkować rower na noc i chronimy go przed wilgocią czy też po prostu kradzieżą.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-P

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ