Rodzaje i wersje kabli HDMI

Dzisiaj transmisja obrazu z urządzeń takich jak smartfon, konsola czy nawet tablet bądź laptop na telewizor nie jest już czymś skomplikowanym. Wszystko między innymi dzięki klasycznym, przewodowym rozwiązaniom, jakim są kable HDMI. Z jego pomocą możesz szybko podłączyć urządzenie źródłowe do TV i cieszyć się oglądaniem na dużym ekranie. Wyjaśniamy, jakie są najlepsze kable HDMI, rodzaje tych produktów oraz jak dopasować odpowiedni wariant. Zapraszamy do lektury.

Czym są kable HDMI?

HDMI kable to inaczej multimedialny interfejs wysokiej rozdzielczości. Od kilku lat przewody tego typu znajdują zastosowanie w cyfrowej transmisji obrazu i audio. Na rynku znajduje się wiele rodzajów tych rozwiązań. W zależności od modelu mogą one również przesyłać inne dane niż obraz czy audio. Akcesoria zadebiutowały w 2000 roku. Wtedy na rynku pojawił się kabel tzw. standard HDMI. Obecnie jednak przewody te są cały czas unowocześniane, by gwarantować najlepszą jakość przesyłanego sygnału. Jednocześnie ich zaletą jest to, że nowoczesne modele doskonale pasują także do starszych urządzeń. Możesz zaopatrzyć się m.in. w kable hdmi 2.0 w ihaa. Marka słynie z szerokiego asortymentu i najlepszych opinii.

Kable HDMI — rodzaje

Jak wiesz, kable HDMI rodzaje mają naprawdę zróżnicowane. Znajdziesz tak naprawdę multum przewodów tego typu. Jednak ich dopasowanie nie warto zostawiać przypadkowi. Nie każda wersja kabla będzie odpowiednia do Twojego urządzenia. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że każde może obsługiwać inną rozdzielczość. Znaczenie ma także maksymalna szerokość pasma, jak i głębia koloru danego standardu HDMI. Obecnie najbardziej rozwiniętym jest kabel 2.1. Nie do wszystkich sprzętów będzie on odpowiedni, dlatego nadal można zdecydować się także na kable hdmi 1.4 w ihaa. Oprócz tego sklepy proponują także poniższe rodzaje:

  • HDMI 1.2
  • HDMI 1.3
  • HDMI 1.4
  • HDMI 2,0

a także wiele innych wariantów.

O czym pamiętać przy wyborze kabla HDMI?

Przy zakupie kabla należy mieć na uwadze, że wersja HDMI nie wpływa na poprawność działania. Dzieje się tak dzięki wstecznej kompatybilności, która sprawia, że bez względu na to, czy wybierzesz wersję 1.4, czy 2.0, sygnał HDMI będzie przesyłany odpowiednio. Musisz wiedzieć jednak, że standard HDMI ma znaczenie dla obsługiwanych funkcji i to sprawia, że należy zakupić taki wariant, który zagwarantuje poprawne działanie sprzętu. Warto zatem zwrócić uwagę m.in. na oznaczenia:

  • High Speed HDMI,
  • High Speed HDMI z Ethernetem,
  • Standard HDMI z Ethernetem.

Otrzymasz między innymi kable hdmi 2.1 w ihaa – sklep internetowy zapewnia szeroki asortyment, a zatem bogaty wybór różnych kabli HDMI. Mają one między innymi wysoką jakość dzięki mocnemu oplotowi, który chroni wewnętrzne przewody przed uszkodzeniem mechanicznym. Taki kabel to zakup na lata, ponieważ nie ulega szybkiemu przetarciu i zniszczeniu. To jednocześnie kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze takich rozwiązań. Pamiętaj, by sprawdzić ponadto długość kabla, szybkość przesyłu oraz osłonę przewodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ