Przeprowadzka do Wrocławia – jakie mieszkanie wybrać?

0
1833

Zmiana miejsca zamieszkania to ważne wydarzenie. Skoro przeprowadzka, to i nowe mieszkanie! Jakie lokum wybrać najlepiej we Wrocławiu. Co bardziej się opłaca, kupno, czy wynajem nieruchomości? 

Wrocław to jedno z największych miast w Polsce. Zwane jest nie tylko miastem studentów, ale i spotkań. Mimo że jego powierzchnia jest duża, to naprawdę na każdym kroku możemy spotkać tu kogoś znajomego. Wrocław słynie przede wszystkim z niepowtarzalnego klimatu tworzonego przez piękną architekturę oraz niezwykle otwartych ludzi. Dodatkowo jest to także biznesowa stolica dolnego śląska. Z tych właśnie powodów wiele osób decyduje się na stałe zamieszkać w tym pięknym mieście. Przeprowadzka to zawsze bardzo ważny krok w życiu człowieka. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by w nowym miejscu stworzyć swój własny prawdziwy dom. Dzięki temu zawsze będziemy czuć się ”jak u siebie”. Jakie mieszkania we Wrocławiu powinny zwrócić naszą uwagę?

Mieszkanie we Wrocławiu — kupno, czy wynajem?

To pierwsze i podstawowe pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać przed rozpoczęciem poszukiwań. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Warto jednak pamiętać, że we Wrocławiu, jak to w dużych miastach bywa, wynajęcie mieszkania jest naprawdę kosztowne. Dwupokojowe lokum to miesięczny wydatek rzędu 2500 złotych. Jeśli interesuje nas natomiast mieszkanie o nieco wyższym standardzie i to w dobrej okolicy, musimy doliczyć do tego jeszcze przynajmniej 1500 złotych. W długoterminowej perspektywie jest to więc po prostu nieopłacalne, szczególnie że ceny te stale rosną. Kupno mieszkania będzie w tym przypadku znacznie korzystniejszą opcją. Co więcej, w tym przypadku jest to też świetna inwestycja, gdyż popyt na mieszkania we Wrocławiu jest bardzo duży i z pewnością się to nie zmieni.

Kupno mieszkania — rynek wtórny, czy pierwotny?

We Wrocławiu rynek nieruchomości jest naprawdę ogromny. Mamy więc w tym zakresie duży wybór. Na tym etapie powinniśmy rozważyć dwie możliwości, czyli kupno mieszkania nowego lub z rynku wtórnego. Nieruchomości deweloperskie to świetny wybór, jeśli zależy nam na mieszkaniu w dobrej okolicy. Warto w tym celu sprawdzić oferty znanej we Wrocławiu firmy Dachbud Deweloper. Nowe lokum z łatwością dopasujemy do naszych potrzeb. Co więcej, znajdują się one zazwyczaj w bardzo nowoczesnych apartamentowcach, tworzących całe osiedla, na których znajdziemy wiele restauracji, sklepów, czy lokali usługowych. Kupno mieszkania z rynku wtórnego to natomiast dobra opcja dla osób, którym zależy na natychmiastowej transakcji. Są one bowiem zwykle dostępne od ręki. Pamiętajmy jednak, że remont takiego lokalu wiąże się zwykle z dużym wydatkiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ