Posadzki do zadań specjalnych

0
2002

Warsztaty samochodowe, garaże, sklepy, hale przemysłowe, fabryki, powierzchnie użyteczności publicznej. Wszystkie te pomieszczenia wymagają podłogi o specjalnych właściwościach. Przede wszystkim muszą być odporne na niszczenie: ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, korozje. Nie może wpływać na nie mróz, woda ani wysokie temperatury. Do tego mają być antypoślizgowe i łatwe w utrzymaniu czystości. Wymagań co do takich posadzek stawia się wiele, ale na szczęście istnieją takie rodzaje wylewek, które wszystkie oczekiwania spełniają. Sprawdź, na jaką podłogę postawić, jeśli ta ma cieszyć się optymalną trwałością i wieloletnią wytrzymałością.

Jeszcze do niedawna w pomieszczeniach, w których wymagana była niezwykle trwała podłoga, stosowano po prostu wylewkę betonową. Okazuje się jednak, że dzisiaj nie jest to najlepsze rozwiązanie. Oczywiście, tego rodzaju wylewki przemysłowe można utrwalać specjalnymi impregnatami czy farbą epoksydową, ale producenci oferują nam lepsze opcje. Takie, które są jeszcze bardziej trwałe i łatwe w utrzymaniu, a do tego o wiele bardziej estetyczne. Weźmy pod uwagę, że surowy beton nie zawsze sprawdzi się przecież w sklepach czy innych obiektach, w których uwagę zwraca się na klimat i również elementy ozdobne. W takich niezbędne są posadzki dekoracyjne, które wręcz przyciągną uwagę i staną się czynnikiem wywołującym chęć zainteresowania ofertą.

Posadzki żywiczne

Okazuje się, że posadzki żywiczne stosuje się dzisiaj już nie tylko w wielkich halach produkcyjnych i przemysłowych, sklepach czy warsztatach samochodowych. Tego rodzaju podłogę zobaczymy coraz częściej w warunkach domowych, w łazience czy kuchni. Wszystko dlatego, że to podłoga o specjalnych właściwościach. Jest w pełni odporna na wilgoć, mróz, wysoką temperaturę, uszkodzenia mechaniczne, ścieranie. Do tego taka podłoga jest antypoślizgowa i łatwa w utrzymaniu. To dlatego posadzki epoksydowe tego rodzaju coraz częściej wykorzystywane są też jako podłoże przydomowych tarasów.

Ciekawostką jest fakt, że takie wylewki są nie tylko w pełni praktyczne, ale mogą być także elementem dekoracyjnym. Można je barwić na dowolny kolor. Można dodawać do niego piasek kwartowy, który będzie się mienił. Wykorzystując zaś daną technikę nakładania materiału na podłogę, udaje się tez tworzyć okazale wzory.

Płytki ceramiczne

Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod na stworzenie podłogi praktycznej, ale jednocześnie dekoracyjnej, jest zastosowanie płytek ceramicznych. Dzisiaj można wybierać te charakteryzujące się wysoką odpornością na mróz, przenikanie wody czy najwyższej jakości twardością. Niejednokrotnie posadzki przemysłowe to właśnie kafle o dużym formacie. Inwestor, który zastanawia się nad taką opcją, powinien przemyśleć dokładnie wydatki. Okazuje się, że na dużych przestrzeniach bardziej opłacalne są posadzki żywiczne, które również wykazują doskonałe parametry użyteczności i są tak samo estetyczne. Wybór idealnej podłogi musi być jednak indywidualny i spełniać potrzeby, oczekiwania, ale i możliwości inwestora.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ