Pompy ciepła

Pompy ciepła to odpowiedź na wiele obecnych problemów – niektóre z nich dotyczą pojemności naszych portfeli i wydatków, jakie ponosimy za ogrzewanie, natomiast inne stanu naszej planety. W tym artykule sprawdzisz, czym jest pompa ciepła i jakie korzyści może Ci zapewnić skorzystanie z takich technologii w tym zakresie, jak Samsung EHS. Zapraszamy do czytania!

Pompa ciepła – co to jest?

Na samym początku warto pokrótce przedstawić, czym w ogóle są pompy ciepła, gdyż pomimo faktu, że ta technologia wcale nie jest nowa, sporo osób wciąż wie o niej stosunkowo niewiele. Mówiąc najprościej i najbardziej ogólnie, pompa ciepła może Ci zapewnić ekologiczny i ekonomiczny sposób na ogrzanie Twojego domu czy mieszkania. W jaki sposób?

Zasada działania pomp ciepła jest zbliżona do działania odwróconej lodówki. Chłodziarka, chcąc utrzymać w swojej komorze jak najniższą temperaturę, wywiewa zgromadzone w sobie ciepłe powietrze do otoczenia i w zamian za nie pobiera chłodniejsze. Pompa ciepła robi praktycznie to samo, ale jej cel jest zupełnie odwrotny.

Zadaniem pompy ciepła jest ogrzanie budynku, więc zamiast pozbywania się ciepłego powietrza, pobiera je, wcześniej oddając zimne. Tę metodę grzewczą można zastosować właściwie w każdym domu, ale najlepiej sprawdzi się ona wtedy, kiedy Twoje lokum będzie odpowiednio przygotowane. Dotyczy to kwestii szczelnej izolacji czy chociażby systemu ogrzewania podłogowego, który świetnie współpracuje z pompami ciepła i pozwala wyciągnąć z ich pracy jak największą wydajność.

Samsung EHS 

Chociaż ogólna zasada działania pomp ciepła jest identyczna niezależnie od modelu, na rynku będziesz mógł różne rozwiązania i technologie w zakresie tych urządzeń. Dobrym przykładem tej tezy jest pompa ciepła EHS. Czym jest to rozwiązanie?

Pompa ciepła może pobierać ciepło z powietrza, wody lub gruntu. W przypadku pompy ciepła EHS źródłem ciepła jest powietrze, jednak wymiana cieplna następuje przy użyciu wody. Oznacza to znacznie większą efektywność urządzenia, które nie dość, że oferuje użytkownikowi mniejsze spadki wydajności, świetnie współpracuje z innym ekologicznym systemem, czyli fotowoltaiką.

Korzyści dla posiadaczy pomp ciepła

Pompa ciepła może dać Ci wiele korzyści na wielu płaszczyznach. Pierwszą z nich jest kwestia wydatków – to rozwiązanie pozwoli Ci ogrzać cały dom znacznie mniejszym kosztem niż tradycyjne metody, takie jak palenie węglem czy użycie gazu. Przykładowo pompy ciepła EHS marki Samsung mogą zaoferować Ci klasę energooszczędności na poziomie aż A+++!

O pompach ciepła mogą pomyśleć również te osoby, dla których znaczenie ma los naszej planety. Ich użycie jest zdecydowanie czystszym rozwiązaniem, które nie generuje dymu ani smogu. Szczególnie dobrze działa to w przypadku połączenia z fotowoltaiką, która zapewni bardziej ekologiczne pozyskiwanie prądu.

Pompy ciepła są więc rozwiązaniem dla niemal każdego – dla oszczędnych, wygodnych i tych, którzy troszczą się o środowisko. Jeśli martwisz się o ciepło w Twoim domu podczas nadchodzącej zimy – pompy ciepła będą mogły Ci pomóc.

 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ