Polski dom z niemiecką kuchnią

Niemieckie kuchnie zachwycają idealnym połączeniem ekskluzywności, minimalizmu i funkcjonalności.  Są uporządkowane i urządzone w nowoczesnym stylu, z zachowaniem maksymalnej prostoty. Ale czy kuchnię w stylu niemieckim da się zaaranżować w polskim domu? Sprawdź, jak w 5 krokach zaplanować kuchnię zgodną z założeniami kuchni niemieckiej.

Krok 1: zabudowa w kuchni niemieckiej

Zabudowa w niemieckiej kuchni projektowana jest w duchu minimalizmu. Z reguły wyposażona jest w meble na wymiar o gładkich frontach na wysoki połysk, które pozbawione są tradycyjnych uchwytów. Szafki kuchenne posiadać będą albo uchwyty frezowane, albo mechanizmy TIP-ON. Niemieckie meble do kuchni cechuje prosty design i regularne kształty.

niemieckie meble kuchenne

Krok 2: dobór kolorów w kuchni po niemiecku

W niemieckich aranżacjach przeważać będą pastelowe odcienie oraz naturalne kolory drewna. Natomiast sprzęty AGD wykończone powinny być stalą nierdzewną. Takie rozwiązanie będzie jednocześnie efektowne i praktyczne. Stal nierdzewna to trwały materiał, który idealnie sprawdzi się w nowoczesnej kuchni. Najważniejsze, by pokryte nią były zwłaszcza te sprzęty, których nie będą ukryte w zabudowie, np. bateria, zlewozmywak czy okap.

Krok 3: organizacja niemieckiej kuchni

Niemiecka kuchnia z reguły tworzona jest na wymiar. Wszystko po to, żeby była maksymalnie funkcjonalna i mogła dostarczyć jak najwięcej miejsca do przechowywania. Zgodnie bowiem z założeniami stylu niemieckiego, wszystko, co tylko można (w tym przede wszystkim AGD), należy ukryć za frontami szafek, by w pomieszczeniu mógł panować niczym niezmącony porządek. W zabudowie dominować będą szuflady, z uwagi na ich praktyczny wymiar. To tu znajdzie się miejsce na różnego rodzaju kuchenne akcesoria, gdyż blaty mają pozostać puste.

aranżacje kuchni niemieckich

Krok 4: przestrzeń

Zgonie z niemieckimi zwyczajami, gotowanie to czynność rodzinna.  Dlatego też niemiecka kuchnia powinna być zaaranżowana tak, by sprzyjać wspólnemu przyrządzaniu posiłków. Rozwiązaniem, które często się w niej pojawia, jest zastosowanie kuchennej wyspy. Jest ona z reguły elementem oddzielającym otwartą kuchnię od salonu czy jadalni i z całą pewnością sprzyja rodzinnemu pichceniu. Jednocześnie kuchnia w stylu niemieckim musi być odpowiednio przestronna, by pomieścić wszystkich członków rodziny i ewentualnych gości. W końcu niemiecka kuchnia to prawdziwe serce domu.

Krok 5: dodatki

Dodatki do kuchni niemieckiej musimy dobierać naprawdę rozważnie, a naszym wyznacznikiem powinna być nie ich ilość, ale jakość.  W kuchni urządzonej w niemieckim stylu lepiej jest postawić na jedną większą dekorację w postaci rzeźby czy oryginalnej instalacji. Ewentualne ozdoby możesz ustawić na otwartych półkach. Mogą to być przedmioty codziennego użytku: misy, talerze albo dzbanki o prostym designie. Świetnie sprawdzą się także cięte kwiaty. W ramach dekoracji można wykorzystać również oświetlenie. Minimalistyczne lampy w postaci spotów i opraw natynkowych będą super opcją, dzięki której do kuchni uda nam się wprowadzić wyjątkowy klimat. Jak się okazuje polski dom z niemiecką kuchnią wcale nie musi być trudny do zaaranżowania.

Zobacz więcej aranżacji na: http://verlekuchen.com/wnetrza/kolekcje/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ