Oświetlenie zewnętrzne domu

Zamontowanie lamp zewnętrznych ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim ułatwia poruszanie się po posesji. Ponadto zwiększa poziom bezpieczeństwa, ponieważ odstrasza potencjalnych intruzów i ułatwia zauważenie ich. Nie bez znaczenia są też walory estetyczne. We wszystkich tych przypadkach kluczowe jest jednak odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia. Sprawdź, gdzie warto zamontować lampy zewnętrzne.

Wejście do domu

Oświetlenie zewnętrzne w pobliżu drzwi wejściowych to absolutna podstawa. Dzięki zamontowaniu lampy można znacznie szybciej znaleźć klucze i trafić nimi do zamka. Ponadto jest to świetny sposób na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem może być zwłaszcza kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Takie produkty są energooszczędne, ponadto światło nie jest emitowane przez całą noc, co mogłoby przeszkadzać w przypadku sypialni zlokalizowanej blisko drzwi wejściowych. Podczas zakupów warto poszukać lampy, która będzie gustowną dekoracją budynku.

Wejście na posesję

O montażu lamp zewnętrznych warto pomyśleć również w przypadku furtki wejściowej i bramy wjazdowej na posesję. Takie oświetlenie może przydać się zwłaszcza w sytuacji, gdy do działki nie dociera dostateczna ilość światła ulicznego, a bramka ma zamek na klucz bądź kod bez podświetlenia. Lampa zamontowana na ogrodzeniu pozwala również na sprawdzenie, kto stoi przy furtce i np. użył dzwonka. Dodatkowo może być niebanalną dekoracją posesji. Ciekawym rozwiązaniem może być wybranie identycznych bądź podobnych lamp np. z jednej serii do furtki, drzwi wejściowych i ogrodu.

Ogród

Choć lampy ogrodowe pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną, to przy okazji zwiększają bezpieczeństwo domowników i ułatwiają poruszanie się po posesji. Mogą też zapewnić niepowtarzalną atmosferę podczas przyjęć organizowanych na świeżym powietrzu po zmroku. Wybór oświetlenia to w tym przypadku bardzo indywidualna kwestia, warto jednak wziąć pod uwagę montaż instalacji. Spore wrażenie mogą zrobić latarnie ogrodowe w stylu retro ze sklepu online Elektromag. Popularnością cieszą się też nowoczesne słupki oświetleniowe o minimalistycznym designie.

Podjazd

Właściciele samochodów z całą pewnością powinni zdecydować się na porządne oświetlenie podjazdu. Lampy powinny pojawić się zarówno przy bramie wjazdowej, jak i wzdłuż drogi dojazdowej do garażu bądź wiaty. Można postawić na ozdobne modele, ale obecnie niemałą popularnością cieszą się też niemal niezauważalne za dnia reflektorki, które można ukryć w żywopłocie bądź wbudować w podjazd.

Schody

Montaż lamp w okolicach schodów zewnętrznych to inwestycja w bezpieczeństwo domowników i gości. Na takie oświetlenie warto zdecydować się zwłaszcza wtedy, gdy do schodów nie dociera światło z ulicy bądź okolic drzwi wejściowych. Warto pamiętać, że po zmroku nie trudno o potknięcie się, które może skończyć się poważnymi obrażeniami. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są lampy z oprawą wbudowaną w ścianę bądź schodki. Takie oświetlenie zapewnia również niesamowicie ciekawy efekt wizualny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ