Chociaż nie są spotykane często, to jednak mają wiele zalet. Okna przesuwne na taras, ponieważ to właśnie o nich mowa, to atrakcyjna propozycja przeznaczona dla osób poszukujących efektownych i łatwych w obsłudze okien – drzwi tarasowych.

Systemy przesuwne okien mają szerokie zastosowanie. Także możemy zobaczyć je w domach jednorodzinnych. Przede wszystkim sprawdzają się one przy realizacji dużych przeszkleń, tak zwanych przeszkleń wielkogabarytowych. Możemy wtedy uzyskać najlepszy efekt estetyczny, ale też funkcjonalność. Nowoczesne okna przesuwne pomagają nam w oszczędzaniu przestrzeni i dają więcej swobody w jej aranżacji.

W sprzedaży możemy znaleźć różne systemy okien przesuwnych. Najtańsze i także bardzo popularne to te wykonane z PCV, ale możemy spotkać też okna drewniane lub wykonane z drewna i aluminium. Wyposażane są w pakiety szybowe o niskim współczynniku przenikania ciepła, dlatego ich zastosowanie wcale nie oznacza, że dom będzie chłodniejszy. Co więcej, mogą one również wspomagać jego ogrzewanie – przy zastosowaniu energooszczędnych pakietów szybowych ciepło i światło mogą docierać do środka od strony południowej i dogrzewać wnętrze. Takie rozwiązania spotykane są w nowoczesnych domach pasywnych.

Okna przesuwne można wykonać także w wersji z niskim progiem. Oznacza to, że nie mamy wtedy ryzyka potknięcia się podczas przekraczania granicy domu i tarasu. Wtedy możliwe jest też optyczne zlicowanie powierzchni tarasu i pomieszczeń w domu, dlatego efekt jest bardzo atrakcyjny wizualnie.

Producenci mogą również wyposażyć okna w dodatkowe akcesoria. Możemy zakupić okna antywłamaniowe, które są bardzo trudne do pokonania przez włamywaczy. Także możemy zastosować w nich kontaktrony, które będą zintegrowane z systemem alarmowym – wtedy, gdy okno zostanie otwarte, zostanie wszczęty alarm.

Wobec tego okna przesuwne na taras czy też na balkon to bardzo dobra propozycja. Dzięki nim będziemy mogli nadać domu czy apartamentowi bardzo elegancki wygląd, a przy tym korzystać z nich komfortowo oraz bezpiecznie.

Z ofertami producentów okien przesuwnych możemy zapoznać się już teraz całkowicie przez internet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ