Ogrodzenie betonowe

W Polsce ogrodzenie stawia się w zasadzie wokół każdej posesji mieszkalnej. Jego wybór to kwestia indywidualna, ale większości inwestorów zależy na tym, by było solidne, trwałe i dawało poczucie bezpieczeństwa. Płot betonowy zdecydowanie spełnia wszystkie te warunki, a dodatkowo przyciąga ponadczasową, uniwersalną stylistyką. Jak dopasować go do indywidualnych preferencji i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Płot betonowy – zalety

Zacznijmy od tego, dlaczego warto postawić właśnie na płot betonowy. To z pewnością doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą postawić ogrodzenie „raz, a dobrze”. Wykonane z betonu bez trudu przetrwa długie lata, a jego utrzymanie w dobrym stanie jest bardzo proste. To również wybór dla tych, którzy cenią sobie prywatność. Zapewnia poczucie spokoju i bezpieczeństwa, doskonale oddziela od ciekawskich spojrzeń, a także hałasu czy kurzu, np. od ulicy. Jeśli jednak chcesz uniknąć efektu fortecy, możesz poprzeplatać elementy betonowe z ażurowymi panelami w dowolnym stylu. To również doskonałe rozwiązanie na mniejsze działki.

Płot betonowy sprawdzi się niemal na każdej działce. Ma ponadczasowy styl, a różne możliwości jego wykonania sprawiają, że da się go dopasować do dowolnego stylu posesji.

Jak zbudować płot betonowy?

Wbrew pozorom ogrodzenia betonowe mają wiele twarzy. Buduje się je albo z gotowych, prefabrykowanych przęseł, albo z bloczków. Wykorzystany materiał znacząco wpływa zaś na wygląd ogrodzenia.

Prefabrykowane przęsła betonowe są najtańsze i najszybsze w montażu. Często kojarzone z terenami przemysłowymi są funkcjonalne, a obecnie dostępne w wielu wzorach. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybierane przęsła są jedno-, czy też dwustronne. W pierwszym przypadku jedna strona płotu jest gładka, a więc znacznie mniej atrakcyjna. Wokół domu zdecydowanie lepiej postawić więc ogrodzenie betonowe dwustronne, które będzie bardziej estetyczne. Dodatkowo można je pomalować na dowolny kolor!

Ogrodzenie murowane z bloczków to kolejna opcja. Bloczki betonowe najczęściej mają formę pustaków z gładką lub łupaną powierzchnią imitującą kamień. Są barwione w masie, co dodatkowo zwiększa ich podobieństwo do naturalnego materiału, i dostępne w wielu wariantach estetycznych. Można z nich stworzyć nie tylko ogrodzenie betonowe, ale również podmurówkę, słupki lub elementy ogrodowej małej architektury. Gładko wykończone ogrodzenie z bloczków betonowych prezentuje się bardzo nowocześnie, podczas gdy płot łupany zwykle wybierany jest do nieco bardziej tradycyjnego otoczenia.

płot betonowy

Przęsła betonowe z prefabrykowanych elementów pozwalają bardzo szybko postawić solidny płot. Na prywatną posesję warto wybrać ogrodzenie betonowe dwustronne, które z każdej strony jest równie atrakcyjne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając płot betonowy?

Decydując się na płot betonowy, musisz pamiętać, że wymaga on solidnych fundamentów, często osadzonych głęboko w gruncie. Jest to konieczne ze względu na jego solidność i masę. Dlatego uważnie sprawdzaj koszty, kupując ogrodzenie betonowe. Cena robocizny jest w tym przypadku równie ważna co cena samych materiałów. Należy również brać pod uwagę nieco dłuższy czas trwania prac niż np. w przypadku ogrodzenia panelowego.

Warto sprawdzić, czy producent ogrodzenia betonowego odpowiednio zabezpiecza elementy przed wilgocią. Powinny one być wstępnie zaimpregnowane, choć i tak zaleca się ponowną impregnację po zakończeniu montażu. Należy również wykonać izolację poziomą ław fundamentowych, co zapobiegnie podciąganiu wilgoci.

Nie zapominaj o estetyce. Płot betonowy można wykonać z elementów w różnym stylu, które dopasują się do architektury domu czy wykończenia ogrodu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by mieszać ze sobą przęsła lub bloczki w różnych kolorach czy wykończeniu. Pomoże to stworzyć oryginalną aranżację! Sprawdź pełną ofertę produktów na: https://betto.pl/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ