Narzędzia konieczne dla każdego elektryka

Fachowiec oprócz solidnej wiedzy potrzebuje do pracy czegoś jeszcze. Oczywiście porządnych narzędzi. Każda branża ma swoje narzędzia, dzisiaj zajmiemy się tym, jakie są najlepsze i konieczne narzędzia dla elektryków. Zestawienie znajdziecie na stronie https://narzedzia-merkury.pl/category/narzedzia-reczne-dla-elektrykow-elektronikow.

Bezpiecznie i wygodnie

Oczywiście jakość pracy fachowców w głównej mierze zależy od ich umiejętności, to bez odpowiednich narzędzi nie będą oni w stanie nic zrobić. Jakie powinny być narzędzia dla elektryka? Po pierwsze wysokiej jakości. Solidnie wykonane, aby służyły na wielu naprawach. Muszą również być pokryte odpowiednią powłoką, która zapobiega temu, aby mogły się wyślizgnąć z ręki. Kolejnym bardzo ważnym parametrem podczas wyboru narzędzi jest odpowiednia izolacja. W przypadku narzędzi dla elektryków parametry izolacyjności wynoszą 1000 V lub więcej. Oczywiście ich kształt musi być jak najbardziej ergonomiczny, aby jak najlepiej leżały w ręce podczas pracy.

Bez czego nie obejdzie się elektryk?

Podstawowe narzędzia w pracy elektryków to z całą pewnością będą izolowane szczypce, ściągacz izolacji oraz izolowane wkrętaki. Szczypce wykorzystywane są praktycznie w każdej pracy, dzięki temu, że dostępne są w wielu kształtach. Dostępna są między innymi szczypce uniwersalne, wydłużone proste, wydłużone wygięte, boczne, tnące boczne oraz nastawne. Doświadczony elektryk z całą pewnością ma komplet wszystkich szczypiec w swojej torbie. Do rozkręcania gniazdek czy też montażu kabli, konieczne jest posiadanie zestawu wkrętaków o różnych kształtach i rozmiarach. Ostatnim niezbędnym elementem w skrzynce każdego elektryka jest ściągacz do izolacji. Urządzenie służy jak sama nazwa wskazuje, do ściągania izolacji z kabli. Można nimi jeszcze ściągać otulinę lub zaciskać końcówki. Przydatny może być również próbnik z diodą sygnalizującą napięcie.

Poza wyżej wymienionymi podstawowymi narzędziami, przydatne przy niektórych rodzajach prac będą różnego rodzaju elektronarzędzia. Najbardziej uniwersalna okaże się wiertarka z udarem, która pozwoli na kompleksowe wykonania instalacji. Do wiertarki będzie również potrzebny dodatkowy osprzęt, który pozwoli na wywiercenie otworów pod puszki czy też wykuć bruzd pod instalacje. Przy doborze wiertarki warto wybrać taką z dużą mocą.

Oprócz narzędzi typowych dla elektryka, w jego torbie powinny znaleźć się również typowe takie jak młotek, kombinerki czy też na przykład taśma do izolacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ