marmur carrara

Ten klasyczny marmur pochodzi z Włoch. Carrara jest jednym z najszlachetniejszych kamieni naturalnych, który od lat chętnie wykorzystywany jest w budownictwie oraz do wykończenia mieszkalnych wnętrz. Marmur karraryjski posłużył do wybudowania między innymi gmachu opery w Oslo czy domu Michała Anioła. Jeśli chcesz, aby Carrara zagościł także w Twoim domu, poznaj jego szczegółową charakterystykę.

Biały kamień z delikatnymi żyłkami

Marmur Carrara cieszy się ogromną popularnością głównie ze względu na swój nietuzinkowy, ale jakże uniwersalny wygląd. To jeden z najbardziej białych kamieni naturalnych, nieco popielaty z drobnymi żyłkami, które za każdym razem tworzą wyjątkowe, stylowe dekoracje. Szlachetny wygląd, elegancja, ale jednocześnie prostota sprawia, że Carrara pasuje do każdego pomieszczenia, każdej aranżacji i każdego stylu. Co więcej, ten marmur jest na tyle klasyczny, że jego wykorzystywanie w ramach wykańczania przestrzeni mieszkalnych utrzymuje się w światowych trendach od lat i nic nie wskazuje na to, aby miał przestać być modny.

Bianco Carrara w mieszkalnych wnętrzach

Chociaż biały marmur Carrara jest delikatniejszy i nie tak odporny na czynniki zewnętrzne czy intensywną eksploatację, jak granit, to z powodzeniem może być stosowany jako materiał wykończeniowy. W hurtowni RR Granity, która zajmuje się sprzedażą najlepszej jakości białego marmuru, z łatwością udaje się zamówić gotowy kamień o odpowiednich wymiarach do montażu w łazience. Okazuje się, że o ile Carrara nie jest zalecana do stosowania w kuchniach, w których kamień narażony jest na działanie tłustych zabrudzeń czy wysokich temperatur, tak w przestrzeni łazienkowej sprawdza się doskonale. Ten gatunek marmuru jest odporny na działanie wody, z powodzeniem można wykorzystywać go na blat łazienkowy, do obudowy wanny albo na ściany.

Wytworny, biały marmur optycznie powiększa przestrzeń, do tego jest elegancki, świadczy o luksusie, ale nie kojarzy się ze zbytnim przepychem, a już na pewno nie z kiczem. Pięknie prezentuje się w reprezentacyjnych przedpokojach, korytarzach oraz salonach. Z marmuru Carrara mogą być tworzone rozmaite dekory, sprawdzi się jako wykończenie parapetów, filarów czy ścian.

Luksus w dobrej cenie

Chociaż marmur uznawany jest za jeden z najszlachetniejszych kamieni, to na jego ogromną popularność wpływ ma nie tylko wyjątkowy wygląd, który rozświetla wnętrze, ale także cena. Zakup białego marmuru Carrara jest inwestycją z tej „średniej półki cenowej”. To doskonała wiadomość, tym bardziej że kamień naturalny z Włoch wykazuje najlepsze właściwości, doskonałą jakość i bez wątpienia wzbogaca wnętrze swoim stylowym designem.

Ważne jest jednak to, aby marmur Carrara nabywać w sprawdzonych hurtowniach, które cieszą się wieloletnim doświadczeniem w branży oraz pozytywnymi opiniami klientów. Do takich zalicza się RR Granity.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ